دلو 29, 1398 19:10 Asia/Kabul
  • مخالفت عضو کمیسیون انتخابات افغانستان با پیروزی اشرف غنی + سند

یکی از اعضای ارشد کمیسیون انتخابات افغانستان در اعتراض به اعلام نتایج نهایی ریاست جمهوری این کشور، «فیصله نامه» نهایی این کمیسیون را امضا نکرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «مولانا عبدالله» از اعضای ارشد کمیسیون انتخابات افغانستان پس از عدم امضای توافقنامه نهایی برای اعلام نتایج ریاست جمهوری این کشور در نشست خبری این کمیسیون حضور نیافت.

براساس سندی که در فضای مجازی منتشر شده است، مولانا عبدالله نسبت به چگونگی روند تفتیش و بازشماری آرا اعتراض داشته است.

مولانا عبدالله گفته است که این فیصله نامه خلاف ماده 61 قانون اساسی و خلاف ماده 65 قانون انتخابات همچنین خلاف ماده 19 قانون تعدیل انتخابات است بنابراین آن را امضا نمی‌کند.

Image Caption

این در حالی است که «حوا علم نورستانی» رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان در حضور خبرنگاران اعلام کرد که براساس نتایج نهایی، اشرف غنی برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده است.

وی اظهار داشت که اشرف غنی با کسب 923 هزار و 592 رای معادل 50.64 درصد کل آرا، رئیس جمهور افغانستان است و عبدالله عبدالله نیز با 720 هزار و 841 رای معادل 39.52 درصد آرا در جایگاه دوم قرار گرفته است.

برخی از تیم‌های انتخاباتی از جمله «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، پیش از این گفته بودند که نتایج را به دلیل عدم شفافیت نخواهند پذیرفت.

تگ

کامنت