دلو 30, 1398 15:47 Asia/Kabul
  • ژنرال دوستم: از اعلام تشکیل حکومت فراگیر به رهبری عبدالله حمایت می‌کنیم
    ژنرال دوستم: از اعلام تشکیل حکومت فراگیر به رهبری عبدالله حمایت می‌کنیم

ژنرال «عبدالرشید دوستم» رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و از اعضای ارشد تیم ثبات و همگرایی می‌گوید از اعلام تشکیل حکومت فراگیر به رهبری عبدالله عبدالله حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، ژنرال دوستم که امروز چهارشنبه (30 دلو) در شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان صبحت می‌کرد گفت: ما فکر نمی‌کردیم که کمیسیون انتخابات بدون اطلاع قبلی نتایج تقلبی را اعلام نموده و تیم باخته (دولت ساز) را برنده انتخابات اعلام کند.

دوستم، اعضای کمیسیون انتخابات را خائن دانست و افزود: ما قبلا گفته بودیم که اعضای کمیسیون یا پول گرفته یا تحت تاثیر تیم دولت‌ساز رفته‌اند یا برای این افراد وعده داده شده است.

وی تاکید کرد:باید اعضای کمیسیون انتخابات به پنجه قانون سپرده شوند، اینها رای پاک و شفاف مردم افغانستان را نادیده گرفته و تیم باخته را برنده اعلام کردند.

ژنرال دوستم گفت: ما اعلام تقلبی یا کودتایی انتخاباتی هرچه که نام می‌گذارید را به رسمیت نمی‎شناسیم و از اعلام تشکیل حکومت فراگیر به رهبری داکتر عبدالله عبدالله با دل و جان حمایت می‌کنیم و در این مرحله حساس خاموشی خودکشی است آرام نشستن ما مبارزه 40 سال ما را زیر سوال می‌برند.

این سیاستمدار افغانستان ادامه داد: اگر زندانی شویم ما می‌شویم، اگر اعدام شویم ما می‌شویم، ما از حق شما دفاع می‌کنیم، ما با خاطر تامین عدالت هزاران قربانی داده‌ایم هرگز معامله نمی‌کنیم.

وی بیان داشت: نظامی که ما را نادیده بگیرد در افغانستان بوجود نخواهد آمد و از تمام ولایات شمال کشور می‌خواهم که والیانشان را انتخاب کنند جز از خدا سری هیچ کسی رای نزنید ما در چند روز آینده پیروزی حکومت فراگیر را جشن می‌گیریم.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که کمیسیون انتخابات روز گذشته با اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری، محمد اشرف غنی را به عنوان رییس جمهور پنج سال آینده افغانستان اعلام کرد.

ساعاتی بعد از اعلام نتایج انتخابات داکتر عبدالله عبدالله رهبر تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی در نشستی گفت که تیم او برنده انتخابات است و حکومت فراگیر ملی را تشکیل خواهد داد.

کلیدواژه