حوت 03, 1398 12:25 Asia/Kabul
  • معرفی چند والی جدید با حکم عبدالله عبدالله
    معرفی چند والی جدید با حکم عبدالله عبدالله

عبدالله عبدالله در حکمی «مصطفی محسنی» و «محمد نور رحمانی» را به عنوان والی های جدید بغلان و سرپل را معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، عبدالله عبدالله، رقیب انتخاباتی اشرف غنی که خود را پیروز حقیقی انتخابات ریاست جمهوری خوانده است در حکمی «مصطفی محسنی» را به عنوان والی جدید بغلان معرفی کرد.

این در حالی است که لحظاتی پیش هوادارن «عبدالله عبدالله» با یورش به ساختمان ولایت سرپل، «محمد نور رحمانی»، فرد مد نظر این تیم انتخاباتی را به عنوان والی سرپل معرفی کردند.

همچنین بشیر احمد ته‌ینج، سخنگوی حزب جنش ملی و از افراد نزدیک به جنرال دوستم اعلام کرده است که به زودی «علیپور» و «نظام‌الدین قیصاری» نیز به عنوان والی معرفی خواهند شد.

قابل ذکر است که کمیسیون انتخابات افغانستان سه شنبه هفته گذشته نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد که بر اساس آن، «محمد اشرف غنی»، رئیس جمهور فعلی افغانستان با کسب ۹۲۳ هزار و ۵۹۲ رای معادل ۵۰/۶۴ درصد آراء برای یک دوره ۵ ساله رئیس جمهور باقی ماند.

عبدالله عبدالله رقیب انتخاباتی اشرف غنی این نتایج را نپذیرفته و اعلام کرده است که او دولت خود را تشکیل خواهد داد. همچنین برخی دیگر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز این نتایج را غیر قابل قبول خوانده اند.

تگ

کامنت