حوت 17, 1398 19:29 Asia/Kabul
  • طالبان ادعای عدم تمایل این گروه به اجرای توافقنامه صلح با آمریکا را رد کرد
    طالبان ادعای عدم تمایل این گروه به اجرای توافقنامه صلح با آمریکا را رد کرد

سخنگوی طالبان گزارش یک رسانه آمریکایی مبنی بر اینکه طالبان قصدی برای اجرای تعهدات این گروه در توافقنامه صلح افغانستان را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «سهیل شاهین» سخنگوی طالبان  در صفحه توئیتر خود نوشت:  طالبان به تعهدات خود در این توافقنامه متعهد خواهد بود.

یک شبکه آمریکایی اعلام کرده بود که دولت آمریکا به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد که طالبان قصدی برای اجرای تعهدات خود در توافقنامه میان این گروه و واشنگتن ندارد و تنها هدف آنها خروج سربازان آمریکایی از افغانستان است.

شبکه ان بی سی آمریکا به نقل از 3 مقام آمریکایی نوشت: طالبان نیتی برای اجرای تعهدات خود ندارد و تنها هدف آنها خروج نظامیان آمریکایی و تسلط دوباره بر قدرت است. 

ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز در اظهاراتی قابل تحمل روز گذشته گفته بود: این احتمال وجود دارد بعد از خروج آمریکا طالبان قدرت در افغانستان را به دست بگیرد. 

وی در جمع خبرنگاران گفت: «ما نمی‌توانیم ۲۰ سال دیگر آنجا باشیم. ۲۰ سال اینجا بوده‌ایم و از این کشور محافظت کرده‌ایم ولی نمی‌توانیم ۲۰ سال بعد را آنجا باشیم. آنها در نهایت باید بتوانند از خودشان محافظت کنند.»

به گفته این شبکه آمریکایی،‌ منابع طالبان به مقامات پاکستان اعلام کردند که قصدی برای اجرای این تعهدات ندارند و این توافق تنها برای خروج نظامیان خارجی امضا شده است. 

تگ