حوت 26, 1398 17:30 Asia/Kabul
  • عمر: مبارزه با شیوع ویروس کرونا از اولویت اساسی دولت افغانستان است
    عمر: مبارزه با شیوع ویروس کرونا از اولویت اساسی دولت افغانستان است

مشاور ارشد حکومت افغانستان می‌گوید که مبارزه با شیوع ویروس کرونا، یکی از اولویت‌های اصلی دولت افغانستان است و ادارات دولتی باید در این زمینه، همکاری جدی نمایند.

 

به گزارش خبرنگار رادیو دری، وحید عمر رئیس اداره ارتباطات عامه استراتژیک ریاست جمهوری افغانستان امروز (دوشنبه، 26 حوت) در جلسه کمیته دولتی ارتباطات عامه جهت پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بر اقدامات پیشگیرانه تاکید کرد.
 
در این نشست معینان وزارت‌های صحت عامه، اطلاعات و فرهنگ، حج و اوقاف، داخله، دفاع، مهاجرین و عودت کنندگان، زنان، تحصیلات عالی، معارف، اداره مستقل ارگان های محلی و شهرداری کابل حضور داشتند.
 
در بخشی از حکم این کمیته آمده است که کمیته دولتی ارتباطات عامه جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مکلف است تا تمامی اطلاعات در مورد شیوع ویروس کرونا را روزمره جمع‌آوری و با مردم شریک کنند.
 
عمر گفت که تصمیم واضح و قطعی حکومت این است که از برگزاری تمامی مراسم مناسبتی که در آن امکان تجمع تعداد زیادی وجود دارد، جلوگیری به عمل آید.
 
او از وزارت امور داخله و شهرداری کابل خواست تا به تمام مسوولین تالارهای عروسی هدایت دهد که برنامه‌های‌شان را تا رفع این حالت، متوقف کنند.
 
عمر تأکید کرد که به دلیل استعجالیت، مبارزه با شیوع ویروس کرونا یکی از اولویت‌های جمهوری اسلامی افغانستان است.
 
براساس آخرین آمار وزارت صحت عامه، شمار واقعات مثبت ویروس کرونا در افغانستان، به ۲۱ مورد رسیده است.

کلیدواژه