حمل 07, 1399 15:35 Asia/Kabul
  •  تاکید معاون وزیر بهداشت ایران بر برخورداری اتباع افغانستانی از خدمات سلامت و مراقبت های  پزشکی

معاون وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران ازبرخورداری اتباع افغانستان از خدمات سنجش سلامت و مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی خبر داد

ایرج حریرچی، معاون معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز  در جریان بازدید از اردوگاه «الغدیر» زاهدان محل نگهداری اتباع خارجی در حاشیه شهر زاهدان اظهار داشت: خواهران و برادران افغانستانی میهمانان جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از این عزیزان قصد برگشت به کشور خودشان را دارند و گذرگاه‌های مرزی استان سیستان و بلوچستان یکی از مراکز عبور این افراد به سمت کشور افغانستان است.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: تمام اتباع کشور پاکستان و افغانستان که قصد خروج از ایران را دارند هم از لحاظ کرونا ویروس و هم سایر بیماری‌های واگیردار مورد غربالگری و بررسی قرار می‌گیرند و در صورت نیاز مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی لازم به آنان ارائه می‌شود.

حریرچی اضافه کرد: این خدمات هم به اتباعی که به صورت مجاز و هم کسانی که به صورت غیرمجاز وارد کشور شده‌اند ارائه می‌شود ولی برای کسانی که با مدارک شناسایی وارد می‌شوند گواهی سلامت نیز صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای اسفندماه ۹۸ تاکنون ۱۸ هزار و ۶۶۶ نفر از اتباع کشور افغانستان پس از دریافت خدمات سلامت در اردوگاه الغدیر زاهدان جهت خروج از ایران به سمت مرز میلک هدایت شده‌اند.

تگ

کامنت