حمل 10, 1399 19:21 Asia/Kabul
  • آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در ننگرهار افتتاح شد
    آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در ننگرهار افتتاح شد

وزارت بهداشت افغانستان از افتتاح یک آزمایشگاه تشخصیص ویروس کرونا در وایت ننگرهار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فیروز الدین فیروز، وزیر بهداشت افغانستان، امروز (یک‌شنبه ۱۰ حمل) تدابیر اتخاذ شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در ولایت ننگرهار از نزدیک بررسی کرد و یک آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا را در این ولایت به بهره برداری رساند.

بر اساس اعلام این وزارت، این آزمایشگاه مطابق با استانداردهای جهانی ساخته شده که ظرفیت تشخیص 100 تست را در روز دارد.

وزیر بهداشت افتتاح این آزمایشگاه را امری بسیار مهم برای تشخیص و شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه شرق افغانستان عنوان کرد و گفت که این لابراتوار کمک می‌کند تا زمینه تشخیص ویروس کرونا در کشور بیشتر شود و افراد مبتلا به این ویروس زودتر شناسایی گردد.

پس از این قرار است نمونه‌های مشکوک ولایات کنر و لغمان برای تشخیص به لابراتوار ننگرهار فرستاده شوند.

بعد از کابل و هرات این سومین ولایتی است که زمینه تشخیص ویروس کرونا در آن فراهم شده است.

بر اساس این گزارش، ۶ پایه دستگاه وینتلاتور به بیمارستان 100 تختخوابی بیماران کرونا در ولایت ننگرهار، یک پایه به ولایت لغمان و یک پایه به ولایت کنر داده شده است. این دستگاه‌ها برای بیمارانی که دچار مشکلات تنفسی شدید می‌شوند استفاده می‌شود.

وزیر بهداشت افغانستان یکبار دیگر هشدار داد که اگر مردم تدابیر را جدی نگیرند احتمال می‌رود ۲۵ میلیون شهروند افغان به این ویروس مبتلا شوند.

وی برای پیشگیری از این ویروس جداً از مردم می‌خواهد تا از رفت‌وآمد در بیرون از منزل، دست دادن، روبوسی و بغل کردن خودداری کنند و روزانه بیش از ۳۰ مرتبه دست‌های خود را با صابون بشویند.

تاکنون شمار ابتلا به کرونا در افغانستان به ۱۲۰ مورد رسیده که ۳ مورد آن جدیداً در هرات و نیمروز ثبت شده است.

تگ

کامنت