حمل 20, 1399 18:41 Asia/Kabul
  • تأکید مجدد رییس‌جمهوری ایران بر درمان رایگان برادران و خواهران افغانستانی مبتلا به کرونا
    تأکید مجدد رییس‌جمهوری ایران بر درمان رایگان برادران و خواهران افغانستانی مبتلا به کرونا

دکتر حسن روحانی که روز سه‌شنبه(19 حمل) از طریق ویدئوکنفرانس با والی خراسان جنوبی ایران در مورد چگونگی روند مدیریت بیماری کرونا در این ولایت سخن می‌گفت، در بخشی از سخنان خود موارد بستری احتمالی اتباع افغانستان در این ولایت را جویا شد.

والی خراسان در پاسخ گفت: خوشبختانه یک مورد مثبت را هم در مرز نداشتیم و روزانه بیش از ۲ هزار کارگر در سه مرکز اقتصادی ما در ماهیرود(مرز مشترک با افغانستان) مشغول به کار هستند".
 
محمدصادق معتمدیان افزود: "با توجه به پروتکل‌های بهداشتی که حداکثری انجام گرفته و همکاری خوبی که طرف افغان انجام داد، خوشبختانه مشکلی نداشتیم و فقط پنج نفر از اتباع خارجی در مراکز درمانی ما بستری شدند که سه مورد افغانستان و ۲ مورد پاکستان بودند و تحت مداوا قرار گرفتند".
 
رییس جمهوری اسلامی ایران در ادامه تاکید کرد: "اگر از اتباع افغانستان و برادران و خواهران افغان ما، خدای نکرده مبتلا به کرونا یا علامت‌دار بودند، حتما درمان شوند و این درمان هم رایگان انجام شود".
 
وی تصریح کرد: "این یک کار و وظیفه‌ای است که ما در ستاد ملی کرونا تصمیم گرفتیم و شما هم به آن توجه داشته باشید که در این امر کرونا همه به هم وابسته هستیم".
 
دکتر روحانی تصریح کرد: "ما و همسایگان‌مان کاملا به هم پیوسته هستیم و همه باید مراعات امور بهداشتی را داشته باشیم".

وی گفت: "اگر موردی بود، در استان مثل همه ایرانی‌های ما با آنان رفتار شود".
 
 
این اقدام با استقبال افغانستان مواجه شد و سفارت افغانستان در تهران، وزارت امورمهاجرین و همچنین داکتر عبدالله عبدالله، که خود را رییس‌جمهور دولت همه شمول می‌خواند، از این دستور رییس جمهور ایران، به خصوص در شرایط ویژه اقتصادی این کشور، تشکر و قدردانی کردند.
 

 

تگ

کامنت