حمل 26, 1399 09:46 Asia/Kabul
  • اجرای توافقنامه صلح، محور دیدار هیات طالبان و خلیلزاد در قطر
    اجرای توافقنامه صلح، محور دیدار هیات طالبان و خلیلزاد در قطر

در ادامه سلسه دیدارهای مقامات آمریکا و هیات طالبان، «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان با «ملا برادر» معاون سیاسی طالبان درقطر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه سلسه دیدارهای مقامات آمریکا و هیات طالبان، «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان با «ملا برادر» معاون سیاسی طالبان درقطر دیدار و گفتگو کرد.

«سهیل شاهین» سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در صفحه توئیتر خود نوشت: هیات دفتر سیاسی طالبان به رهبری ملا برادر با «زلمی خلیل‌زاد» فرستاده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان و ژنرال اسکات میلر، فرمانده کل نیروهای خارجی در افغانستان در قطر دیدار کرد.

وی افزود: در این دیدار، درباره اجرای کامل توافقنامه، تأخیر در رهایی زندانیان، تخطی‌ها از توافقنامه و دیگر موضوعات بحث و تبادل نظر شد.

این دومین دیدار هیات طالبان و نمایندگان آمریکا طی هفته جاری در قطر است. 

پیش از این اسکات میلر، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان با هیات طالبان در قطر دیدار و در مورد کاهش خشونت با این گروه رایزنی کرده بود. 

طی یک هفته گذشته مقامات افغانستان اعلام کردند که 361 نفر از زندانیان طالبان را آزاد و در مقابل طالبان نیز 20 زندانی دولت را آزاد کرده است.