ثور 11, 1399 16:56 Asia/Kabul
  • جمعیت اسلامی: کودتاچیان علیه آرای مردم مسئول بحران کنونی افغانستان هستند

حزب جمعیت اسلامی افغانستان گفت که سکوت اتحادیه اروپا در برابر کودتای انتخاباتی، جفا در حق دموکراسی است و مسئولان بحران سیاسی کنونی افغانستان کودتاچیان علیه آرای مردم هستند.

به گزارش رادیو دری، «حزب جمعیت اسلامی افغانستان» در واکنش به بیانیه اتحادیه اروپا درباره بن‌بست سیاسی افغانستان، موضع آن را «یکجانبه و‌ تکرار سکوت در برابر کودتای انتخاباتی» دانست.

حزب جمعیت اسلامی با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: با امتنان از همکاری‌ها و قربانی‌های بین‌المللی در افغانستان؛ اغماض دوستان بین‌المللی ما در برابر کودتای انتخاباتی، جفا در حق دموکراسی نوپای ما و آینده این جامعه است.

پیش از این سران هیئت اتحادیه اروپا، سفیران کشورهای عضو حاضر در افغانستان و سفیر نروژ در تماس با «عبدالله عبدالله» رهبر تیم «ثبات و همگرایی» خواستار پایان فوری اختلافات سیاسی در  افغانستان شده و هشدار داده بودند که ادامه تنش‌های سیاسی بر کمک‌های مالی اتحادیه اروپا از افغانستان تاثیر منفی خواهد گذاشت.

حزب جمعیت در ادامه تصریح کرد: مسئول بحران سیاسی کنونی افغانستان آن‌هایی هستند که علیه رأی مردم کودتا نموده و با تقلب، دموکراسی نوپای این کشور را کشتند؛ نه آن‌هایی که بدنبال شفافیت نتیجه انتخابات می‌باشند.

کلیدواژه