جوزا 03, 1399 14:23 Asia/Kabul
  • شورای امنیت ملی افغانستان ۵۷۶ غیر نظامی قربانی درگیری‌های ماه گذشته در افغانستان
    شورای امنیت ملی افغانستان ۵۷۶ غیر نظامی قربانی درگیری‌های ماه گذشته در افغانستان

شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که در طول ماه رمضان و در حملات طالبان 146 غیرنظامی کشته و 430 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که در چهار هفته ماه مبارک رمضان، در  26 ولایت این کشور،  ۱۴۶ غیرنظامی در حمله‌های طالبان جان باخته و ۴۳۰ تن دیگر زخمی شدند.

«عبدالصبور قانع» معاون ارشد امنیتی وزارت امور افغانستان گفت: ادامه خشونت‌ از سوی طالبان دیگر پذیرفتنی نیست و مبارزه قاطع، عملیات قاطع علیه طالبانی که دست به خشونت زدند و خشونت را انتخاب کردند و ادامه می‌دهند ادامه دارند.

سیداکبر آغا، عضو پیشین گروه طالبان اما تاکید دارد که تنها راه کاهش خشونت، آغاز گفت‌وگوهای صلح است. 

وی در این باره گفت: یگانه راه حل این است که گفت‌وگوهای میان افغانان آغاز شود و بعد آتش‌بس شود تا مشکلات افغانستان حل شود.

این در حالی‌است که هم‌اکنون جنگ در ولایت‌های‌هلمند، بدخشان، تخار، قندوز، فاریاب، بلخ، پکتیا، ننگرها، پکتیکا، بغلان، هرات، میدان وردک، بادغیس،کاپیسا، سمنگان و کندهار ادامه دارند.

همزمان با این وزارت دفاع امریکا گفته‌است که پاکستان با پناه دادن به شبکه حقانی و دیگر گروه‌های تروریست در تلاش سوق دادن گفت‌وگوهای صلح افغانستان به سود خود است.

نبرد میان نیروهای دولتی و طالبان در حالی بالا گرفته‌است که حکومت افغانستان در پی حمله‌های مرگبار کابل، ننگرهار و لغمان دستور عملیات‌های تهاجمی را به نظامیان داد. اما اکنون واشنگتن می‌کوشد تا دو طرف را اقناع کند تا خشونت‌ها را کاهش دهند.

تگ

کامنت