جوزا 07, 1399 14:32 Asia/Kabul
  • شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 12456 نفر افزایش یافت
    شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 12456 نفر افزایش یافت

مقامات در وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کردند که با اضافه شدن 625 نمونه جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور، اکنون 12456 تن در کشور به این بیماری مبتلا شدند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، وحید مجروح، معین خدمات صحی وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه) در یک نشست خبری در کابل گفت که در 24 ساعت گذشته ۹۹۴ نمونه‌ مشکوک به ویروس کرونا در لابراتوارهای این وزارت تست شده که از این میان ۶۲۵ مورد آن مثبت تشخیص شده است.

 به گفته این مقام در وزارت صحت عامه در شبانه‌روز گذشته ۳۶۰ نفر در کابل، ۱۰۸ نفر در هرات، ۵۰ نفر در بلخ، ۲۶ نفر در پروان، ۲۴ نفر در تخار و ۱۴ نفر در کنر تثبیت شده است.

هم‌چنان نُه نفر در بغلان، نُه نفر در پنجشیر، هشت نفر در غور، هشت نفر در لغمان، پنج نفر در ننگرهار، دو نفر در بامیان و در ولایت‌های قندوز و نیمروز نیز هر کدام یک نفر در یک شبانه‌روز گذشته به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند.

معین وزارت صحت عامه گفت که با اضافه شدن این تعداد، اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۴۵۶ نفر افزایش یافته است.

 به گفته مقامات در وزارت صحت عامه کابل، هرات، قندهار، بلخ و ننگرهار بیشترین افراد مبتلا به کرونا را دارند. 

مجروح همچنان گفت که در 24 ساعت گذشته، ۱۰ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته، که اکنون شمار بهبودیافتگان به 1138 نفر رسیده است. همچنان در 24 ساعت گذشته 7 فرد مبتلا به کرونا فوت کرده‌ که در حال حاضر شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در سراسر کشور به ۲۲۷ نفر رسیده است.https://parstoday.com/dari/search--%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3+%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7

تگ

کامنت