جوزا 09, 1399 12:59 Asia/Kabul
  • ورود سومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان به بندر چابهار
    ورود سومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان به بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود سومین کشتی حامل محموله گندم اهدایی هند برای افغانستان به بندر چابهار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بهروز آقایی اظهار کرد: سومین بخش از محموله 75 هزار تنی گندم ترانزیتی در قالب سری جدید کمک های انسان دوستانه کشور هند به افغانستان از طریق بزرگترین بندر اقیانوسی کشور وارد و عملیات تخلیه آن به پایان رسید.

وی با یادآوری این‌که اواخر حمل و ابتدای ثور 2 محموله گندم به وزن 15هزار تن از هند وارد بندر چابهار شده بود، افزود: سومین کشتی حامل محموله گندم، چهارشنبه گذشته با 250کانتینر 20 فوت با وزن بالغ بر 6000 تن وارد بندر شهید بهشتی چابهار شده و بلافاصله عملیات تخلیه این کالا از کشتی آغاز شد.

وی با اشاره به ارسال کامل اولین و دومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان، اضافه کرد: سومین محموله این کمک های بشر دوستانه نیز پس از انجام تشریفات گمرکی از طریق مرز میلک - زرنج به ولایات هرات، قندهار، بغلان، کابل و بلخ منتقل می شود. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان این که 54 هزار تن باقی مانده از سری جدید کمک های هند به افغانستان به تدریج وارد بندر چابهار می شود، تصریح کرد: اولویت اصلی ما انتقال سریع محموله ترانزیتی به مرز میلک جهت ورود به کشور افغانستان است.

آقایی میانگین توقف این کالا را در بندر چابهار 5 روز اعلام و ابراز امیدواری کرد: تجار و بازرگانان افغانستان میتوانند از ظرفیت کانتینرهای مرجوعی و ناوگان برگشتی از این کشور جهت صادرات کالا از طریق بندر چابهار استفاده کنند.در صورت تامین کامیون توسط افغانستان، گندم اهدایی به صورت حمل یکسره از این بندر خارج و به مقصد منتقل می شود.

کلیدواژه