جوزا 13, 1399 12:27 Asia/Kabul
  • شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 16 هزار و 509 نفر رسید
    شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 16 هزار و 509 نفر رسید

وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرده که با اضافه شدن 759 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور در شبانه‌روز گذشته، اکنون شمار مبتلایان به این بیماری، به 16509 تن رسیده است.

به گزارش خبرنگار رادیو دری،  وزارت صحت عامه‌ افغانستان اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 759 مورد مثبت ویروس کرونا در ولایات مختلف کشور به ثبت رسیده است.

 بر اساس گزارش وزارت صحت عامه؛ از میان 1322 نمونه مشکوک ویروس کرونا، 759 مورد مثبت در یک شبانه‌روز گذشته به ثبت رسیده است وزارت صحت عامه اعلام کرده که در 24 ساعت گذشته، کابل ۲۶۶ واقعه، هرات ۲۱۲ واقعه، پکتیا ۶۶ واقعه، بلخ ۳۹ واقعه، ننگرهار ۳۴ واقعه، بغلان ۲۷ واقعه، خوست ۲۵ واقعه، بامیان ۲۱ واقعه و غزنی و فاریاب هر کدام ۱۸ نمونه مثبت تشخیص شده است. 

همچنین در این مدت، در تخار ۱۷ واقعه، در کاپیسا ۷ واقعه، در پروان ۴ واقعه، در بدخشان ۳ واقعه و در سمنگان ۲ نمونه ثبت شده است. 

مسئولان در وزارت صحت عامه گفته است که با ثبت این موارد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 16 هزار و 509 نفر افزایش یافته است. کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار و پکتیا بیشترین افراد مبتلا به کرونا را دارند. 

همچنین که در 24 ساعت گذشته، 22 فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته که اکنون شمار بهبودیافتگان به یک‌هزار و 450 نفر رسیده است. بر اساس این گزارش؛ در شبانه‌روز گذشته، پنج فرد مبتلا به کرونا فوت کرده‌است که در حال حاضر شمار فوتی‌های ناشی از کرونا نیز به 270 نفر رسیده است.

تگ

کامنت