جوزا 13, 1399 13:05 Asia/Kabul
  • تاکید اشرف غنی بر مبارزه با فساد در افغانستان
    تاکید اشرف غنی بر مبارزه با فساد در افغانستان

رئیس جمهور افغانستان بر مبارزه با فساد اخلاقی و مالی در تمامی مراکز اداری این کشور تاکید کرد .

به گزارش خبرگزاری آریا نیوز،  در جلسه روز سه شنبه  کابینه افغانستان به   ریاست  اشرف غنی که در ارگ  از طریق ویدیو کنفرانس برگزارشد ، رئیس تیم دولت ساز از مقامات و والیان این کشور خواست برای مبارزه با فساد در مراکز اداری  تلاش کنند . 

پیش ازاین رئیس جمهور افغانستان، فساد مالی را یکی از معضلات اصلی کشورش خوانده بود که آن  را تهدید می کند. 

ناامنی، فساد اداری، مواد مخدر و فقر، چهار مشکل اساسی افغانستان  از زمان حضورآمریکا به آن کشور  در 19 سال اخیر بوده است.

همچنین در این جلسه  کابینه به وزارت صحت دوباره هدایت داده تا به همکاری نهادهای ذیربط؛ طرح متذکره را طی مدت سه روز دوباره بازنگری کرده و با اصلاحات و وضاحت در محتویات مراحل، دوباره ارائه کند.کابینه تاکید کرده که وزارت صحت باید پلان عمل و پلان آگاهی دهی کاهش قرنطینه را ترتیب و پس از تایید کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به کابینه ارائه کند.

 رییس عمومی اداره امور ریاست جمهوری چگونگی تعیین سقف، برای منظوری کمک نهادها و موسسات ملی و بین‌المللی جهت مبارزه با ویروس کرونا را به جلسه ارائه کرده است.

کابینه هم سقف پیشنهادی غرض منظوری و استفاده از کمک‌های نهادهای بین المللی جهت مبارزه با ویروس کرونا را با در نظرداشت صلاحیت منظوری وزرا با تفاهم وزارت مالیه الی (80) میلیون افغانی و صلاحیت منظوری کابینه بالاتر از (80) میلیون افغانی تصویب کرده است.

در این نشست، وزارت‌ها و ادارات دولتی موظف شده‌اند تا از چگونگی مصارف کمک‌های پولی و نحوه تحویلی کمک‌های جنسی به وزارت مالیه گزارش دهند.

همچنین، کابینه به کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را موظف کرده تا غرض استفاده موثر از کمک‌های خارجی در جهت مبارزه با ویروس کرونا، اولویت‌ها و نیازهای ولایات را طی هر دو هفته از آنها مطالبه و به وزارت امور خارجه ارائه کند.

این در حالی است که پیش از این وزارت صحت عامه گفته که محدودیت روزگردی و یا قرنطینه حداقل از دو تا چهار هفته دیگر باید تمدید شود؛ در غیر آن شیوع ویروس کرونا در کشور از کنترل خارج شده و فاجعه خواهد آفرید.

 

 

تگ

کامنت