جوزا 15, 1399 07:53 Asia/Kabul
  • واکنش کنگره ملی افغانستان به کشته شدن سیاه پوست آمریکایی

حزب کنگره ملی افغانستان با اشاره به اعتراضات اخیر مردم آمریکا ضد دولت این کشور در کشته شدن سیاه پوست آمریکایی بدست نیروهای پلیس گفت: واشنگتن بجای مداخله در امور دیگر کشورها باید حقوق شهروندانش را تأمین کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حزب کنگره ملی افغانستان روز چهارشنبه در بیانیه‌ای در واکنش به  تظاهرات گسترده در آمریکا دراعتراض به کشته شدن «جورج فلوید» سیاه پوست آمریکایی بدست یک افسر پلیس سفید پوست این کشور اعلام کرد، آنچه این روزها در آمریکا اتفاق افتاده ناشی از نتیجه تبعیض آشکار نژادی است.

حزب کنگره ملی افغانستان افزود: بهتر است دولت آمریکا بجای مداخلات بی‌شرمانه در امور دیگر کشورها، به نظم و سامان دادن در جامعه خویش بپردازد و حقوق شهروندانش را تأمین کند.

حزب کنگره ملی افغانستان همچنین در بیانیه خود ابرازامیدواری کرد که اراده مردم آمریکا «بهار درخشان آمریکایی را رقم بزند و پیامد حضور گسترده معترضان درهم کوبنده نظام مستبد سرمایه‌داری بشود و جهانیان را از مصیبت این رژیم غارتگر و متجاوز رهایی بدهند.»

جنایت یک افسر پلیس سفیدپوست آمریکا در قتل فجیع یک سیاهپوست به نام «جورج فلوید» در شهر "مینیاپولیس" ایالت مینه‌سوتا Minnesota، منجربه برگزاری اعتراض ‌های گسترده ضد نژادپرستی درسراسر آمریکا شده است.

اعتراضات سراسری آمریکا تاکنون دست کم 13 کشته برجای گذاشته است.

تگ

کامنت