جوزا 31, 1399 17:54 Asia/Kabul
  •  بیانیه وزارت خارجه افغانستان درباره سفر «اتمر» به ایران

وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد، سفر حنیف اتمر به ایران با هدف پرداختن به رویدادهای ناگوار اخیر، جستجوی راه‌حل برای جلوگیری از تکرار آن و تقویت و توسعه همکاری‌های همه‌جانبه انجام می‌شود.

به گزارش  خبرگزاری فارس، «محمدحنیف اتمر»، سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان، فردا در راس هیأتی بلندپایه‌ دولتی به ایران می‌رود.

وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد در این هیات نمایند‌گان هفت وزارت، پنج ریاست مستقل، مشاور حقوقی ریاست جمهوری و دفتر شورای امنیت ملی این کشور حضور دارند.

بر اساس بیانیه امروز شنبه (31 جوزا) وزارت امور خارجه افغانستان، این سفر با هدف پرداختن به رویدادهای ناگوار اخیر، جستجوی راه‌حل برای جلوگیری از تکرار آن، تقویت و توسعه همکاری‌های همه‌جانبه و مذاکرات پیرامون سند همکاری‌های جامع بین دو کشور، انجام می‌شود.

وزارت خارجه ایران نیز امروز اعلام کرد این هیأت در جریان دو روز حضورش در ایران، با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه این کشور و دیگر مقامات ایرانی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.به گفته‌ وزارت خارجه ایران، گفت‌وگوها بر روی موضوعات مختلف و در چارچوب کارگروه‌های سند همکاری‌های جامع ایران و افغانستان، همکاری‌های اقتصادی و مرزی، همکاری‌های مربوط به شهروندان افغانستان، همکاری‌های رسانه‌ای، امنیتی، بهداشتی و کار گروه همکاری‌های آب و انرژی صورت خواهد گرفت.

تگ