سرطان 11, 1399 15:21 Asia/Kabul
  • نمایندگان مجلس طرح تعدیل بودجه سال 99 را تصویب کردند
    نمایندگان مجلس طرح تعدیل بودجه سال 99 را تصویب کردند

نمایندگان مجلس افغانستان در نشست امروز، طرح تعدیل بودجه سال 1399 را با اعمال برخی تغییرات تصویب کردند. این طرح قبلا از سوی مجلس رد شده بود.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، برخی از نمایندگان مجلس می گویند که در نشست امروز (چهارشنبه) مجلس طرح تعدیل بودجه سال 1399 تصویب شده است.

 سیدعظیم کبرزانی، منشی کمیسیون مالی و بودجه مجلس گفته است که این طرح با اعمال برخی از تغییرات تصویب شده است. 

این نماینده مجلس گفته است که حکومت هشت میلیارد افغانی را برای برنامه‌های وزارت زراعت در زمان شیوع ویروس کرونا در طرح تعدیل پیش‌بینی کرده بود که مجلس نمایند‌گان حدود شش میلیارد افغانی بودجه را برای این برنامه تأیید کرده است. 

کبرزانی افزود که مجلس نمایند‌گان بودجه وزارت دولت در امور صلح را که حدود ۳۷۰ میلیون افغانی در این طرح پیشنهاد شده بود، را به دلیل عدم حضور مسوولان این وزارت برای دفاع از بودجه درخواستی‌شان رد کردند.

 طبق معلومات کبرزانی، حکومت بیش از چهار میلیارد افغانی برای واحد عملیاتی و حمایتی ریاست جمهوری برای ایجاد شغل و ایجاد بندهای کوچک اختصاص داده بود که از سوی مجلس رد شده است. 

این در حالیست که آقای کبرزانی، 28 ماه جوزا گفته بود که این طرح پیشنهادی، به‌دلایل پاسخ‌گونبودن حکومت در مصرف بودجه‌ شماری از ادارات، نحوه‌ تعدیل آن و کسری بودجه از سوی نمایندگان مجلس رد شده است.

 حکومت طرح تعدیل بودجه‌ مالی سال 1399 را در ماه ثور به مجلس نمایندگان فرستاد. براساس این طرح، یک بسته‌ی ۸۹ میلیارد افغانی به‌خاطر مبارزه‌ موثر با ویروس کرونا، حمایت از مردم و رفاه عامه تهیه شده بود.

در این بسته ۲۹.۷ میلیارد افغانی از تعدیلات داخل بودجه مالی ۱۳۹۹ خورشیدی و باقی از کمک‌های کشورها و نهادهای بین‌المللی است.

تگ