اسد 20, 1399 16:43 Asia/Kabul
  • افزایش 29 درصدی صادرات افغانستان از طریق کریدور هوایی
    افزایش 29 درصدی صادرات افغانستان از طریق کریدور هوایی

وزارت صنعت و تجارت افغانستان از افزایش ۲۹ درصدی صادرات از طریق دهلیزهای هوایی خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس،به گفته وزارت صنعت و تجارت افغانستان، ارزش صادرات کشور در هفت ماه نخست سال جاری میلادی در مقایسه به زمان مشابه ۱۷ درصد افزایش یافته است.

به نقل از اعلامیه، روابط تجاری افغانستان با کشورها در ماه‌های حمله و ثور سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا به پایین‌ترین حد خود رسید، اما با ابتکار عمل حکومت و همکاری نزدیک بخش خصوصی زمینه‌ از سرگیری دوباره‌ی تجارت و ترانزیت با کشورهای منطقه و جهان فراهم شد.

وزارت صنعت و تجارت افزوده است که روند عادی‌سازی تجارت و ترانزیت زمینی بین افغانستان و جهان به خوبی پیش رفته است. به گفته‌ این وزارت، به صورت سنتی فصل صادرات از نیمه‌ی دوم سال مالی آغاز و تا آخر سال به نقطه‌ی اوج خود می‌رسد.

این وزارت همچنان گفته است که صادرات از طریق دهلیزهای هوایی با کشورهای هند و امارات متحده عربی به حالت عادی برگشته و انتظار می‌رود که صادرات به سایر کشورها از طریق دهلیزهای هوایی نیز از سر گرفته شود.

افغانستان پیش از شیوع ویروس کرونا از طریق دهلیزهای هوایی با کشورهای هندوستان، ازبیکستان، روسیه، امارات متحده عربی، ترکیه، عربستان سعودی، قزاقستان، چین، ایتالیا، فرانسه، آلمان و… وصل بود.

تگ

کامنت