سنبله 01, 1399 15:48 Asia/Kabul
  • بررسي تحولات افغانستان در ديدار کاردار افغانستان با سفير ايران در مسکو
    بررسي تحولات افغانستان در ديدار کاردار افغانستان با سفير ايران در مسکو

سفير ايران در روسيه بر ضرورت برگزاری گفتگو‌های بین افغان با مشارکت همه گروه‌های افغان در چارچوب قانون اساسی آن کشور و با محوریت دولت افغانستان و بدون دخالت خارجی تاکید کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از سن پترزبورگ، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه روز جمعه با محتاط همایون کاردار افغانستان در مسکو دیدار کرد.

در این دیدار که به درخواست طرف افغان صورت گرفت طرفین در خصوص تحولات افغانستان از جمله روند حل و فصل سیاسی در آن کشور تبادل نظر کردند.

سفیر ایران با بیان اینکه ایران و افغانستان دارای اشتراکات فرهنگی زیادی هستند و ایران همواره خواهان برقراری صلح و ثبات در کشور دوست و برادر افغانستان است،

بر ضرورت برگزاری گفتگو‌های بین افغان با مشارکت همه گروه‌های افغان در چارچوب قانون اساسی آن کشور و با محوریت دولت افغانستان و بدون دخالت خارجی تاکید کرد.

کاردار افغانستان نیز با اشاره به اشتراکات بین دو کشور و تاکید بر اهمیت نقش ایران در منطقه و نیز برای افغانستان، از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در جهت ایجاد همگرایی و وفاق در افغانستان و کمک به روند صلح در آن کشور، قدردانی کرد.

طرفین همچنین توافق کردند دیدار‌ها و رایزنی‌های خود را در خصوص تحولات افغانستان ادامه دهند.

کلیدواژه