سنبله 11, 1399 08:17 Asia/Kabul
  • آمادگی ایران برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان افغانستان
    آمادگی ایران برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان افغانستان

وزیر نیروی ایران، آمادگی تهران برای ارسال کمک و تجهیزات لازم برای تعمیرات بخش‌های آسیب‌دیده تاسیسات آب و برق افغانستان در پی سیل اخیر را اعلام کرد.

به‌ گزارش روز دوشنبه ایرنا، «رضا اردکانیان» وزیر نیروی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با «عبدالهادی ارغندیوال» Abdul Hadi Arghandiwal سرپرست وزارت مالیه افغانستان ضمن ابراز همدردی با خانواده جان‌باختگان سیل اخیر در این کشور خاطرنشان کرد: ایران در صورت درخواست مسوولان افغانستان، تجهیزات لازم و تیم‌های تخصصی را برای تعمیر بخش‌های آسیب دیده آب، برق و فاضلاب افغانستان اعزام می‌کند تا بستر لازم برای امدادرسانی سریعتر به سیل‌زدگان فراهم شود.
رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و افغانستان در ادامه با اشاره به سفر سال گذشته خود به کابل ابراز امیدواری کرد: روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.
سرپرست وزارت مالیه افغانستان هم با قدردانی از ابراز همدردی وزیر نیروی ایران گفت: کشورهای همسایه باید در هنگام مشکل و مصائب در کنار هم باشند.
رئیس افغانستانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و افغانستان همچنین برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت آب و برق جمهوری اسلامی ایران در کابل را یک ضرورت قلمداد کرد.
اردکانیان و ارغندیوال در ادامه با تاکید بر برگزاری ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و افغانستان ابراز امیدواری کردند، با برگزاری این کمیسیون، بستر لازم برای توسعه بیش از پیش روابط دو کشور فراهم شود.
برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت آب، برق، فاضلاب، ارتباطات و خدمات شهری جمهوری اسلامی ایران در کابل همزمان با برگزاری ششمین اجلاس همکاری‌های اقتصادی دو کشور از دیگر محورهای این گفت‌وگوی تلفنی بود.

 

کلیدواژه