سنبله 14, 1399 12:29 Asia/Kabul
  • تقویت نظام جمهوری و پایان بحران افغانستان محور دیدار طاهریان با «محب»
    تقویت نظام جمهوری و پایان بحران افغانستان محور دیدار طاهریان با «محب»

نماینده ویژه وزارت خارجه ایران برای افغانستان در دیدار با مشاور امنیت ملی افغانستان درباره ضرورت تقویت نظام جمهوری و پایان دادن به بحران این کشور گفت‌وگو کردند.

به گزارش رادیودری، «محمد ابراهیم طاهریان» نماینده ویژه وزارت خارجه ایران در دیدار با «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان درباره روند صلح این کشور گفت‌وگو کردند.

براساس بیانیه منتشر شده توسط شورای امنیت ملی افغانستان، در این دیدار دو طرف درباره تلاش‌های صلح تبادل نظر کرده و بر ضرورت صدای واحد در رابطه با مسایل کلیدی مرتبط با صلح گفت‌وگو کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است که نماینده ویژه ایران و مشاور امنیت ملی افغانستان همچنین درباره تقویت نظام جمهوری و نیز پایان دادن به بحران افغانستان تبادل نظر نمودند.

طاهریان در دیدار با «دبورا لیونز» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان نیز درباره حمایت منطقه‌ای از روند صلح و مشارکت سازمان ملل برای یک پیامد موفقیت‌آمیز در افغانستان گفت‌وگو کردند.

طاهریان پیش از این نیز در دیدار با مقامات افغان گفته بود که ایران از نظام، قانون و روند صلح افغانستان به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می‌کند.

کلیدواژه