سنبله 27, 1399 15:34 Asia/Kabul
  • ناتو در مراسم تحویل ۴ جنگنده: اجازه تبدیل افغانستان به مرکز تروریسم را نمی‌دهیم

در حالی که آماده سازی‌ها برای مذاکرات بین‌الافغانی در قطر ادامه دارد، ماموریت حمایت قاطع در افغانستان اعلام کرد که ۴ هواپیمای جنگی «سوپر توکانو ای ۲۹» دیگر را به افغانستان داده است.

به گزارش رادیو دری، ماموریت حمایت قاطع در افغانستان اظهار داشت که چهار هواپیمای «ای-29» را به نیروهای هوایی ارتش افغانستان داده است.

در این مراسم، مقامات حمایت قاطع تاکید کردند که اجازه نخواهند داد تا افغانستان بار دیگر به مکان امنی برای تروریسم تبدیل شود.

یکی از فرماندهان حمایت قاطع در این مراسم گفت که تاکنون 18 هواپیمای جنگی به ارتش افغانستان سپرده شده است و تا چند ماه دیگر شش هواپیمای دیگر نیز به ارتش این کشور تحویل می‌شود.

«اسدالله خالد» سرپرست وزارت دفاع افغانستان نیز در این مراسم اظهار داشت که تحویل این هواپیماها پیام روشنی است مبنی بر این که همکاری افغانستان و متحدانش در ناتو ادامه خواهد یافت.

وی اظهارداشت که نیروهای ارتش افغانستان توان دفاع مستقل را دارند و از خاک این کشور دفاع خواهند کرد. بنابراین دشمنان فکر و خیال انحالال ارتش را در سر نپرورانند.

وزارت دفاع آمریکا شهریور 97 اعلام کرد که این وزارتخانه قرارداد تهیه هواپیماهای بال ثابت «سوپرتوکانو» برای نیروی هوایی افغانستان را تا سال 2024 تمدید کرد.

کلیدواژه