سنبله 30, 1399 17:32 Asia/Kabul
  • مخالفت طالبان با تشکیل دولت موقت در افغانستان
    مخالفت طالبان با تشکیل دولت موقت در افغانستان

سخنگوی طالبان اعلام کرد، هدف این گروه پایان دادن به اشغال افغانستان و برپایی نظام اسلامی است، اما موافق ایجاد دولت موقت نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» روزیکشنبه درباره موضع طالبان برای آتش‌بس در افغانستان گفت: «پیش از پرداخته‌شدن به این موضوع باید اطمینان حاصل شود که خواسته‌های این گروه که برای آن دو دهه مبارزه کرده به‌دست ‌می آید و پس از آن درباره آتش‌بس گفت‌وگو خواهد شد».

سخنگوی طالبان افزود: برقراری نظام اسلامی هدف این گروه است و مبارزه 19 ساله آنها و قربانیان مردم افغانستان نیز در 4 دهه اخیر برای ایجاد چنین نظامی بوده است.

«ذبیح‌الله مجاهد» درباره گزارش‌ها مبنی بر اینکه طالبان برای ایجاد یک نظام اسلامی براساس قرائت خویش تلاش می‌کند، نیز گفت: «این گروه قرائت جدا و به‌خصوصی ندارد، اگر علما و دانشمندان بنشینند و نظام اسلامی را ترسیم و تدوین و قوانین را نیز مشخص کنند، نظام خودش ساخته می‌شود».

سخنگوی طالبان با غیراسلامی خواندن نظام کنونی افغانستان افزود: زمانی که آمریکا آمد این نظام در زمان اشغال ساخته شد، آمریکاییها هیچگاه برای افغانستان نظام اسلامی نمی‌سازند، چراکه در تمام دنیا علیه مسلمانان اقدام می کنند.

«ذبیح‌الله مجاهد» درباره ادامه حملات به نیروهای افغان با وجود صلح با نیروهای آمریکایی نیز گفت: «هر کسی جلوی ایجاد نظام اسلامی را بگیرد و مانع شود، حتی اگر عالم دین باشد، یا بزرگ قوم، کشتن وی جهاد است و جهاد فعلاً دوام دارد و تا وقتی ادامه خواهد داشت که نظام اسلامی ساخته شود».

تگ

کامنت