سنبله 31, 1399 15:24 Asia/Kabul
  • واکنش دولت افغانستان به خواسته طالبان
    واکنش دولت افغانستان به خواسته طالبان

رئیس جمهوری افغانستان در واکنش به مطالبات طالبان از دولت تاکید کرد، نظام اسلامی این کشور خواسته مردم و تغییر ناپذیر است.

به گزارش خبرگزاری شفقنا ، "اشرف غنی" در همایش مردمی درشهر "هزاره جات "  ولایت بامیان تأکید کرد، نقشه راه در زمینه‌ صلح، همان چیزی است که نمایندگان مردم در لویه‌جرگه‌ مشورتی صلح مطرح کردند و برگزاری مذاکرات در قطر باید به معنای پایان جنگ چهل ساله افغانستان باشد و درپی آن، نظامی با ثبات و مردمی تشکیل شود.

"امرالله صالح"، معاون اول اشرف غنی نیز با اشاره اینکه طالبان گروه کوچکی است که می‌خواهد برای خود هویت بسازد، گفت، در مذاکرات صلح قطر باید خواسته ها و مطالبات مردم افغانستان محقق شود.

همچنین، "سرور دانش" معاون دوم اشرف غنی هم در این همایش، خواسته های طالبان از جمله تشکیل دولت موقت را بی‌اساس خواند و گفت، مردم هرگز به این خواسته رضایت نخواهند داد و طالبان می‌تواند با پایان جنگ و آتش بس دائمی، به عنوان حزب سیاسی در افغانستان فعالیت کند.

برپایی عمارت اسلامی و خروج اشغالگران آمریکائی از افغانستان از جمله مطالبات طالبان از دولت اشرف غنی درمذاکرات است، این در حالی است که در مذاکرات صلح که از شنبه هفته گذشته در دوحه، پایتخت قطر برگزار می شود، تاکنون پیشرفتی حاصل نشده است.

 

تگ

کامنت