میزان 05, 1399 16:34 Asia/Kabul
  • سفیر ایران: صلح در افغانستان تنها از طریق مذاکره به‌دست می‌آید
    سفیر ایران: صلح در افغانستان تنها از طریق مذاکره به‌دست می‌آید

سفیر ایران در کابل گفت: ممکن است برای رسیدن به صلح در افغانستان مشکلاتی در مسیر وجود داشته باشد اما چاره‌ای دیگری جز مذاکره وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «بهادر امینیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان گفت: صلح گمشده مردم افغانستان است و افغان‌ها امید دارند که خشونت و بکار گیری زور دراین کشور به پایان برسد و خارجی‌ها و بیگانگان دخالت خود را در این کشور کم کرده و اراده خود را بر مردم افغانستان تحمیل نکنند.

وی افزود: چاره‌ای برای مردم، تمام گروه‌های سیاسی، دولت و مخالفان در افغانستان نیست مگر اینکه در پشت میز مذاکره قرار گیرند و از طریق گفت‌وگو و بدون حضور و  دخالت خارجی‌ها به صلح برسند.

امینیان در گفت‌وگو با ایرنا تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در روند صلح افغانستان نقش تسهیل کننده و حمایت کننده دارد و همیشه گفته است که ما برای هر کمکی به مردم و دولت افغانستان برای توسعه و صلح آمادگی داریم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان افزود:  افغانستان یک کشور در حال تحول، توسعه و رو به رشد است و حتما با توجه به ظرفیت‌هایی که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد دو کشور می‌توانند روابط خود را گسترش دهند.

امینیان با تاکید بر ضرورت توسعه روابط دو کشور،  ابراز امیدواری کرد: با استقرار صلح، ثبات و آرامش در افغانستان امکان گسترش بیشتر روابط فراهم شود. ایران  از حامیان اصلی مردم افغانستان بوده و در آینده نیز خواهد بود و روابط دو کشور در آینده، همواره در مسیر تقویت و استحکام پیش خواهد رفت.

تگ

کامنت