میزان 07, 1399 15:00 Asia/Kabul

عبدالله عبدالله»، رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در نخستین روز سفر خود به اسلام‌آباد، با «شاه‌محمود قریشی»، وزیر امور خارجه پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، در دیدار «عبدالله عبدالله» با «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان در اسلام آباد از دولت این کشور برای ایفای نقش مثبت در پروسه صلح افغانستان قدردانی کرد.
«شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این دیدار گفت: پاکستان خواهان یک راهکار مسالمت آمیز و بادوام برای پایان دادن به درگیری‌ها در افغانستان به رهبری دولت و مردم آن به طور کامل است.
وی افزود: پاکستان به عنوان مسئولیت جهانی مشترک، در زمینه تسهیل روند صلح نقش ایفا کرده و این رویکرد را ادامه خواهد داد.
وزیر امور خارجه پاکستان مدعی شد: توافقنامه صلح آمریکا و طالبان و پس از آن گفتگو‌های دولت افغانستان با مقامات طالبان در دوحه، چشم انداز صلح پایدار در افغانستان را تقویت بخشیده و دولت افغانستان باید از این فرصت تاریخی استفاده کند تا بتوان به نتیجه‌ای منطقی دست یافت.
وی تاکید کرد: ما همچنین باید به طور ویژه توجه‌ای به اخلال گران صلح و ثبات در منطقه داشته باشیم.
«قریشی» از جامعه جهانی خواست که برای بازسازی و ثبات اقتصادی در افغانستان نقشی فعال‌تر ایفا کنند.
وی در مورد موضوع بازگشت مهاجران افغانستان گفت: دولت پاکستان خواهان بازگشت آبرومندانه و عزتمدارانه میلیون‌ها تن از مهاجران افغان به میهنشان است.
قریشی تاکید کرد: پاکستان به تمامیت ارضی و حاکمیت افغانستان احترام می‌گذارد و خواهان همکاری اقتصادی قوی با این کشور همسایه است.
«عبدالله عبدالله» در صدر هیاتی عالی رتبه صبح امروز در سفری سه روزه وارد پاکستان شده است. وی قرار است دیدار‌هایی با مقامات عالی رتبه دولتی و نظامی پاکستان انجام دهد.

تگ

کامنت