میزان 08, 1399 12:23 Asia/Kabul
  • بازگشایی گذرگاه‌های تورخم و سپین بولدک به روی افغان‌ها
    بازگشایی گذرگاه‌های تورخم و سپین بولدک به روی افغان‌ها

هم‌زمان با سفر عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان به اسلام‌آباد، دولت پاکستان، اعلام کرد، گذرگاه‌های تورخم و سپین‌بولدک که از چند ماه پیش تاکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا مسدود بود، باز شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، هم‌زمان با سفر عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان به اسلام‌آباد، دولت پاکستان، اعلام کرد، گذرگاه‌های تورخم و سپین‌بولدک که از چند ماه پیش تاکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا مسدود بود، باز شده است.

محمد صادق، نماینده‌ ویژه پاکستان در امور افغانستان، در گفت که این کشور، گذرگاه‌های زمینی خود با افغانستان را که در آغاز شیوع ویروس کرونا بسته شده بود، برای چهار روز در هفته، باز کرده است.

به گفته او، این گذرگاه‌ها، در روزهای شنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه، به روی رفت و آمد، باز است.

با این حال، عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، به روزنامه صبح کابل گفت، افغان‌هایی که ویزا دارند، از ساعت ۱۰:۰۰ صبح امروز (سه شنبه، ۸ میزان)، می‌توانند از طریق گذرگاه تورخم، به پاکستان رفت‌وآمد کنند.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان، روز دوشنبه (۷ میزان)، بنا بر دعوت رسمی عمران خان، نخست وزیر پاکستان، به اسلام‌آباد رفت.

عبدالله، در این سفر سه روزه، با مقام‌های ارشد دولت پاکستان، در مورد روند صلح افغانستان و همکاری‌های دو جانبه، گفت‌وگو خواهد کرد.

کلیدواژه