میزان 08, 1399 16:46 Asia/Kabul

مقام های محلی در ولایت بادغیس در شمال غرب افغانستان می‌گویند حملات طالبان برای منحل کردن پایگاه امنیتی در مسیر راه بندزرمست هرات – بادغیس شکست خورده و در درگیری که صورت گرفته است دستکم ۴۰ تن از اعضای این گروه کشته شدند

به گزارش خبرنگار رادیو دری ،"شیر آغا الکوزی" آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت بادغیس گفت: “عملیات ایجاد این پایگاه از ده روز پیش آغاز شده و کار احداث آن تا پایان امروز تکمیل می شود.

این مقام امنیتی در بادغیس ضمن بیان اینکه طالبان در مسیر این راه ۲۴ حلقه ماین را جاسازی کرده بودند، که توسط نیروهای کشفی خنثی شده است، تصریح کرد: این پایگاه در منطقه‌‌ی “بند قشغه” ایجاد شده که تمام ساحه کرخ هرات و ولسوالی آب کمری بادغیس را تحت پوشش دارد.

معاون قوماندان امنیه بادغیس خاطرنشان کرد: در این پاسگاه پلیس علاوه تجهیزات نظامی ۵۰ تن از نیروهای امنیتی مستقر می‌شوند.الکوزی هم چنان گفت: مسیر این راه امن است و بدون هیچ تهدید امنیتی مردم می‌توانند از هرات به ولایت بادغیس و بالعکس رفت و آمد کنند.

در همین حال عبدالعزیز بیگ، رئیس شورای ولایتی بادغیس ایجاد این پایگاه نظامی در مسیر راه «بند زرمست» یکی از نیازها دانست و تاکید کرد: طالبان مسلح در همین مسیر بارها کاروان های نیروهای امنیتی و موترهای غیرنظامیان را آماج قرار داده که در هر مورد تلفات و خساراتی به آنان وارد شده است..

وی با اشاره بر اینکه قبل از این، تامین امنیت این راه توسط پلیس خیزش های مردمی انجام می‌شد ، اظهار داشت: به دلیل افزایش مشکلات امنیتی این پایگاه در این مسیر ساخته شده و حالا نیروهای امنیتی می توانند با استقرار در این محل مسیر مهم و سرک حلقوی هرات-بادغیس را تامین امنیت کنند.

نماینده مردم بادغیس در شورای ولایتی تصریح کرد:  مسیر لامان هرات – بادغیس که در معرض تهدید های امنیتی قرار دارد مورد استفاده مردم قرار داشت اما پس از افزایش تهدیدات امنیتی مسیر «زرمست» جایگزین این راه شده و شهروندان بادغیس و هرات از این اقدام وزارت داخله خرسند هستند.

راه جدید «بند زرمست» از ولسوالی کرخ  در 35 کیلومتری شرق هرات آغاز شده و به ولسوالی آبکمری ولایت بادغیس وصل می‌شود.بنا به گفته مسئولان محلی در بادغیس این راه  ۲۰ کیلومتر نزدیکتر از راه لامان هرات می‌باشد

گزارش این خبر از همکارمان آقای محمدی

 

تگ

کامنت