میزان 09, 1399 12:12 Asia/Kabul
  • عمران خان در دیدار عبدالله: بدترین سناریو برای مردم افغانستان تداوم جنگ است
    عمران خان در دیدار عبدالله: بدترین سناریو برای مردم افغانستان تداوم جنگ است

نخست وزیر پاکستان در دیدار رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی افغانستان با اعلام حمایت از کاهش خشونت و آتش‌بس پایدار و سراسری در افغانستان تاکید کرد که بدترین سناریو برای مردم افغانستان تداوم جنگ است.

گزارش خبرگزاری فارس، «عبدالله عبدالله»، رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی افغانستان در دومین روز حضور خود در پاکستان با «عمران‌ خان»، نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

براساس اعلام سپیدار، عمران خان در این دیدار از کاهش خشونت و آتش‌بس پایدار و سراسری در افغانستان حمایت کرده است.

همچنین عمران خان در دیدار با عبدالله گفته است که بدترین سناریو برای مردم افغانستان تداوم جنگ است.

در این دیدار که عصر روز سه‌شنبه، هشتم میزان انجام شده است، عمران خان گفت که از تأمین صلح و ثبات در افغانستان بیش‌ترین نفع را پاکستان می‌برد.

عمران خان خاطرنشان کرد که تأمین امنیت و برقراری صلح در افغانستان، مفاد اقتصادی زیادی برای پاکستان دارد.

نخست وزیر پاکستان در دیدار با عبدالله برای سفر به افغانستان ابراز علاقمندی کرد. نخست‌وزیر پاکستان پیش‌تر دعوت رییس جمهور غنی را برای سفر به افغانستان پذیرفته بود.

وی همچنین در دیدار با رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت که از «درخشش» تیم ملی کریکت افغانستان شگفت‌ زده شده و افغان‌ها در مبارزه شکست و ناکامی را نمی‌پذیرند.

در این دیدار عبدالله عبدالله از حمایت نخست‌وزیر پاکستان از کاهش خشونت و آتش‌بس قدردانی کرده و گفته است که افزایش خشونت به روند صلح ضربه می‌زند.

رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان افزود که افغانستان اراده لازم برای به موفقیت رساندن روند صلح دارد و از گروه طالبان نیز انتظار می‌رود که برای پایان جنگ و دست‌یابی به توافق صلح، حسن‌نیت نشان دهد.

همچنین عبدالله عبدالله از تصمیم کابینه پاکستان برای ایجاد تسهیلات در صدور ویزا به شهروندان افغانستان قدردانی کرد. کابینه پاکستان برخی از سهولت‌ها برای صدور ویزا به شهروندان افغانستان را روز سه‌شنبه تأیید کرده است.

دیدار عبدالله عبدالله با قمر جاوید باجواه نیز برای روز سه‌شنبه تنظیم شده بود. هرچند سپیدار جزییات و تصاویر این دیدار را منتشر نکرده است، اما عنایت‌الله بابر فرهمند، معاون شورای عالی مصالحه ملی گفت که این دیدار انجام شده است.

تگ

کامنت