میزان 21, 1399 12:00 Asia/Kabul
  • تاکید مجدد طالبان بر مبنا قرار گرفتن توافقنامه قطر در مذاکرات صلح
    تاکید مجدد طالبان بر مبنا قرار گرفتن توافقنامه قطر در مذاکرات صلح

طالبان با تاکید بر این که دولت افغانستان مخالف خروج نیروهای خارجی است، اعلام کرد که این گروه غیر از مبنا قرار گرفتن توافقنامه قطر گزینه دیگری را نمی‌پذیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه نوشت که دولت افغانستان مخالف خروج نیروهای خارجی از این کشور است و در شرایط کنونی برای ادامه حضور نظامیان آمریکایی و ناتو تلاش می‌کند.

این مطلب می‌افزاید: «دلیل پافشاری طالبان بر مبنا قرار گرفتن توافقنامه قطر این است که این توافق راه‌حل مناسبی برای معضل جاری افغانستان است و به دو بُعد خارجی و داخلی این بحران رسیدگی می‌کند.»

طالبان افزوده است: «پس از حل معقول و مسالمت‌آمیز بُعد خارجی این معضل، بعد داخلی آن نیز از طریق مذاکرات بین‌الافغانی حل خواهد شد.»

این نوشتار همچنین تصریح کرد: اگر طالبان بدون پیمان دوحه راه دیگری را بپذیرد، به معنای این خواهد بود که آن‌ها از پیمان امضا شده با اشغالگران خارجی منصرف شده‌اند و این کار به‌جای حل مشکلات افغانستان، موانع دیگری را به میان می‌آورد و کامیابی تاریخی افغان‌ها را صدمه می‌رساند.

طالبان با تاکید بر استفاده از فرصت به وجود آمده مذاکرات بین‌الافغانی نیز گفت که طرف‌های افغان به‌جای تضعیف توافق دوحه و ایجاد موانع در برابر آن، باید آن را بیشتر تقویت کنند.

تگ