میزان 29, 1399 09:20 Asia/Kabul
  • درخواست نمایندگان مجلس افغانستان برای توقف مذاکرات صلح
    درخواست نمایندگان مجلس افغانستان برای توقف مذاکرات صلح

نمایندگان مجلس افغانستان تاکید کردند  ادامه مذاکرات صلح بدون برقراری آتش‌بس و توقف حملات و کشتار مردم بیگناه بی‌معنا است . 

به گزارش خبرگزاری آوا ،  نمایندگان مجلس افغانستان در نشست  روز دوشنبه اعلام کردند روند مذاکرات صلح میان دولت و طالبان در قطر تا زمانیکه اتش بس برقرار نشده باید متوقف شود .

آنان با اشاره به انفجارهای  خونین ولایات هلمند، غور و ننگرهار گفتند  دولت افغانستان باید هیات مذاکره ‌کننده را تا برقراری آتش‌بس از دوحه به کابل فراخواند. 

غلام حسین ناصری  نماینده کابل هم  گفت   نماینده ویژه امریکا در امور افغانستان با نقض حاکمیت ملی این کشور، نفاق را در افغانستان دامن می‌زند و امروز هر خونی که دراین کشور می‌ریزد ناشی از توطئه‌های امریکا و خلیل‌زاد است.

به  گفته‌  ناصری؛ خلیل‌زاد از یک‌سو خود را طرفدار حکومت افغانستان نشان می‌دهد و از سوی دیگر با طالبان زد و بند می‌ کند.

فاطمه کوهستانی نماینده مردم غورهم  در نشست دیروز گفت روند مذاکرات صلح در دوحه متضمن جان و مال مردم نبوده و برای مردم افغانستان  ارزشمند نیست.

حلیمه صدف کریمی نیز گفت هیات مذاکره کننده افغان باید ضمن توقف مذاکرات از کشورهایی که در صلح افغانستان نقش دارند بخواهد تا طالبان  را پذیرش آتش بس وادار کنند.

نمایندگان مجلس در حالی خواستار توقف روند مذاکرات بین‌الافغانی شدند  که باوجود گذشت بیش از یک‌ ماه از آغاز این مذاکرات، هیچ گونه  پیشرفتی به دست نیامده است.

طالبان پیش ازاین هرگونه برقراری اتش بس در جریان  مذاکرات صلح را رد کرده بود .

تگ

کامنت