میزان 29, 1399 10:41 Asia/Kabul
  • عبدالله پس از بازگشت از تهران: ایران موفقیت صلح افغانستان را به سود منطقه و جهان می‌داند
    عبدالله پس از بازگشت از تهران: ایران موفقیت صلح افغانستان را به سود منطقه و جهان می‌داند

عبدالله پس از بازگشت از تهران به کابل گفت که رهبری جمهوری اسلامی ایران موفقیت صلح را در افغانستان، به سود منطقه و جهان می‌دانند و از روند صلح با رهبری و مدیریت افغانستان حمایت همه‌جانبه می‌کنند.

به گزارش  خبرگزاری فارس، «عبدالله عبدالله» رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی و هیأت همراه پس از یک سفر رسمی دو روزه به ایران  شب گذشته به کابل بازگشته است.

دفتر مطبوعاتی شورای عالی مصالحه درباره اهداف سفر عبدالله به تهران اعلام کرد که این سفر در ادامه سلسله‌ی سفرهای منطقه‌ای رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی برای جلب حمایت کشورهای منطقه از تلاش‌های صلح به جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

براساس این گزارش، عبدالله در این سفر با رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، رییس مجلس، وزیر نیرو و رییس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران-افغانستان و دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دیدار و در باره‌ صلح افغانستان، مذاکرات دوحه و همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور بحث و تبادل و نظر کردند.

عبدالله پس از بارگشت از ایران گفت: رهبری جمهوری اسلامی ایران موفقیت صلح را در افغانستان، به سود منطقه و جهان می‌دانند و از روند صلح با رهبری و مدیریت افغانستان حمایت همه‌جانبه می‌کنند.

رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی همچنین از حمایت ایران از روند صلح افغانستان و تداوم همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور قدردانی کرده است. 

به گزارش فارس، عبدالله پس از دیدار با مقامات ایرانی گفته بود که تأکید مقامات ارشد ایرانی در دیدار با او بر موفقیت صلح پایدار به رهبری و مدیریت افغان‌ها، برجسته بوده است.

رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به روابط خوب کابل – تهران در چهار دهه‌ گذشته، همچنین گفت که حمایت ایران از روند صلح به رهبری و مدیریت افغانستان بااهمیت است.

تگ

کامنت