میزان 29, 1399 18:39 Asia/Kabul
  • ۱۸۰ غیرنظامی طی ماه اخیر در افغانستان کشته شدند
    ۱۸۰ غیرنظامی طی ماه اخیر در افغانستان کشته شدند

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که همزمان با آغاز مذاکرات بین دولت افغانستان و هیات طالبان در قطر 180 غیرنظامی درنتیجه افزایش خشونت‌ در جریان یکماه اخیر جان خود را از دست داده و 375 نفر طی بازه مذکور زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که همزمان با آغاز مذاکرات بین دولت افغانستان و هیات طالبان در قطر 180 غیرنظامی در نتیجه افزایش خشونت‌ در جریان یکماه اخیر جان خود را از دست داده و 375 نفر طی بازه مذکور زخمی شدند. 

این در حالی است که مذاکرات دولت افغانستان و هیات طالبان موسوم به «گفتگوهای بین الافغانی» بن بست خورده و این موضوع باعث نارضایتی مردم این ولایت های مختلف این کشور شده است. 

امروز مناطقی از کابل شاهد اعتراضاتی در حمایت از پایان خشونت و حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر در مذاکرات بین الافغانی بود.

«نجیب‌الله کابلی» رییس حزب مشارکت ملی در این گردهمایی گفت: «صلح در کجا، صلح چه‌وقت؟ زمانی که ما می‌رویم به طرف مذاکره در قطر، امروز شما می‌بینید که انتحاری می‌شود، انفجار می‌شود، سربازان ما شهید می‌شوند. این‌طور صلحی را ما کار نداریم.» 

با گذشت بیش از یک ماه است از حضور هیئت‌های مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان، در قطر، هنوز مذاکرات رسمی میان دوطرف، آغاز نشده است و دوطرف نتوانسته‌اند روی طرزالعمل این مذاکرات، به توافقی دست یابند.

تگ

کامنت