میزان 30, 1399 13:54 Asia/Kabul
  • صالح: تصویر مجرمان در کابل نصب می‌شود
    صالح: تصویر مجرمان در کابل نصب می‌شود

«امرالله صالح» معاون اول ریاست جمهوری افغانستان که امور امنیتی شهر کابل را مدیریت می‌کند، چهارمین تصمیم خود را برای تأمین امنیت کابل اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، صالح روز چهارشنبه، سی‌ام میزان در یادداشتی مفصل، جزییات این فیصله را شرح داده است، به گفته وی، عکس مجرمان و فراری‌ها در پوستر‌های بزرگ چاپ و در نواحی شهر کابل نصب می‌شود تا مردم در ردیابی آن‌ها کمک کنند و این مجرمان از ترس «مردم یا قانون» تسلیم شوند.

امرالله صالح در توضیح بخشی از این تصمیم گفته است که از شهرداری کابل خواسته شده که از روش جاده به جاده در پاک‌سازی پیاده‌راه‌ها کار بگیرد تا مردم در روزهای آینده تاثیر آن را ببینند.

به گفته او، پاک‌سازی ذره – ذره پیاده‌راه‌ها تأثیری بر غاصبان نمی‌گذارد و به اقدام بارز، قابل سنجش و بزرگ نیاز است تا به دیگران درس عبرت شود.

به همین ترتیب، صالح گفته است که پاسگاه‌های  پلیس با کمره‌های دارای قابلیت ثبت صدا مجهز خواهد شد و کسانی که با استفاده از «زور و جایگاه» بر پلیس فشار می‌آورند، صدای آنها منتشر می‌شود.

معاون اول ریاست جمهوری هم‌چنان گفته است که همه روزه فهرست شایعات بر ضد نیروهای امنیتی منتشر می‌شود که به گفته او، ریشه در دستگاه‌های جنگ روانی دشمنان خارجی و داخلی دارد.

به گفته  صالح، تمام حوزه‌هایی که ساختمان ندارند با توسل به منبع واحد تدارکاتی کار ساختمان آن آغاز می‌شود. وی هم‌چنان گفته است که پاسگاه‌های دور و در مناطق غیرمسکونی، با تجهیزات گرم و مناسب برای زمستان مجهز می‌شوند.

 صالح می‌گوید که تهمت و اتهام بی‌اساس علیه نیروهای امنیتی و به خصوص پلیس بی‌پاسخ نمی‌مانَد و اتهام واردکننده باید حاضر به ارائه ثبوت و یا عذرخواهی باشد.

صالح افزوده است که پرونده قتل «لمری خلیل» که در افشای خطرناک‌ترین باند قاچاق مواد مخدر نقش داشت، پی‌گیری می‌شود.

به همین ترتیب صالح گفته است که از نصب اعلانات در پل‌های هوایی در شهر کابل جلوگیری می‌شود.

صالح می‌افزاید که از نارنجی‌پوشان در تخریب اماکن غیرقانونی کار گرفته نمی‌شود و نیروی تازه‌نفس با وسایط در تخریب استفاده می‌شود.

معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید که لایحه‌ی مالیه و خودروهای بی‌اسناد و بی‌پلیت تکمیل شود و مردم باید برای خودروهای خود سند بگیرند.

صالح تصریح کرده است که در مدت دو ماه، خودروهای بی‌اسناد مصادره و برای گشت‌زنی پلیس استفاده می‌شود.

وی در پایان تأکید کرده است که به سرویس های بهداشتی شهری افزوده می‌شود و شهردای موظف به ایجاد آنها در سرتاسر است. 

تگ

کامنت