عقرب 04, 1399 17:23 Asia/Kabul
  • خلیلزاد: آمریکا بر دولت افغانستان و طالبان برای کاهش خشونت‌ها فشار می‌آورد
    خلیلزاد: آمریکا بر دولت افغانستان و طالبان برای کاهش خشونت‌ها فشار می‌آورد

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان گفت که واشنگتن برای تحقق هرچه زودتر صلح بر دولت افغانستان و طالبان جهت کاهش خشونت‌ها فشار می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در بیانیه‌ای با اشاره به تشدید تلفات غیرنظامیان در نتیجه درگیری‌ها در افغانستان گفت: پاسخ این وضعیت در کاهش فوری خشونت‌ها است که منجر به آتش‌بس تمام طرف‌ها گردد.

وی افزود: پاسخ در ایجاد یک توافق سیاسی سریع است؛ آمریکا بر این هدف تمرکز دارد و بر هر دو طرف فشار می‌آورد تا خشونت‌ها را کاهش داده و هر چه سریعتر راه صلح را بیابند.

نماینده ویژه آمریکا در حالی بر کاهش خشونت‌ها تاکید دارد که همزمان با تلاش‌های صلح در قطر، درگیری‌های طالبان و نیروهای امنیتی در 26 ولایت افغانستان جریان دارد.

طالبان اخیراً گفته بود که آمریکا پس از امضای توافقنامه قطر بارها با بمباران مناطق غیرجنگی از این توافق سرپیچی کرده و هشدار داد مسئولیت و عواقب تشدید درگیری‌ها متوجه آمریکا است.

مذاکرات تیم مذاکراتی دولت افغانستان و طالبان 22 سنبله در قطر آغاز شد اما دو طرف هنوز موفق نشده‌اند تا بر سر دستورکار گفت‌وگوها توافق کرده و رایزنی درباره دیگر مسایل از جمله آتش‌بس را آغاز کنند.

تگ

کامنت