عقرب 07, 1399 15:35 Asia/Kabul
  • ولایتی: از استقرار صلح و ثبات در افغانستان حمایت می‌کنیم
    ولایتی: از استقرار صلح و ثبات در افغانستان حمایت می‌کنیم

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با عبدالغفور لیوال سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران دیدار و در خصوص روابط دو کشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در  این ملاقات با اشاره به مشترکات فراوان دینی، فرهنگی، تاریخی و زبانی دو کشور ایران و افغانستان و ابراز نگرانی از ۴۰ سال درگیری و جنگ در این کشور گفت: هر نوع جنگی بین مسلمانان خلاف است چرا که خون مسلمان حرمت دارد و جمهوری اسلامی ایران مخالف ادامه جنگ در افغانستان بوده و از استقرار صلح و ثبات حمایت و به آن کمک می کند.

 ولایتی ضمن حمایت از برقراری صلح و خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به خطر حضور داعش در این کشور اشاره و بر ضرورت مبارزه جدی با آن تاکید کرد.

در ادامه این دیدار سفیر افغانستان با ارائه گزارشی از تحولات اخیر این کشور، از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در حمایت از صلح و ساختارهای قانونی جمهوری اسلامی افغانستان تقدیر و تشکر کرد.

عبدالغفور لیوال با اشاره به  اهمیت و نقش علمای اسلام در دعوت گروه ها و جریانات مختلف در جهان  اسلام  به صلح و همزیستی مسالمت آمیز با یکدیگر اظهار امیدواری کرد: علمای جهان اسلام در این مقطع حساس از تاریخ افغانستان با دعوت به دوستی و برادری اسلامی موجب تقویت صلح و ثبات در افغانستان گردند.

کلیدواژه