عقرب 27, 1399 18:09 Asia/Kabul
  • وزیر دفاع آلمان: توافقنامه صلح برای خروج از افغانستان ضروری است
    وزیر دفاع آلمان: توافقنامه صلح برای خروج از افغانستان ضروری است

وزیر دفاع آلمان گفت: خروج نیروهای خارجی از افغانستان باید براساس شرایط در این کشور اتخاذ شود و توافقنامه صلح برای این اقدام ضروری خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، «‌آنه‌گرت کرامپ-کارن باوئر» وزیر دفاع آلمان امروز(سه شنبه) گفت: خروج نیروهای خارجی از افغانستان باید براساس شرایط در این کشور اتخاذ شود و توافقنامه صلح برای این اقدام ضروری خواهد بود. 

وی ادامه داد: گفتگوهای صلح افغانستان نتایج مورد انتظار را در پی نداشته است. 

وزیر دفاع آلمان تاکید کرد که ناتو و آمریکا توافق کردند که هرگونه کاهش یا خروج از افغانستان براساس شرایطی است که در توافقنامه صلح افغانستان تعریف شود. 

پیش از این فرماندهان آمریکایی پیش بینی می‌کنند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به زودی فرمانی رسمی برای کاهش شمار نیروهای آمریکا در افغانستان و عراق صادر خواهد کرد.

دو مقام آمریکایی به سی‌ان‌ان گفته‌اند فرماندهان آمریکایی پیش‌بینی می‌کنند دونالد ترامپ از همین هفته یک فرمان رسمی برای تسریع خروج نظامیان آمریکا از عراق و افغانستان صادر خواهد کرد.

پنتاگون، اطلاعیه‌ای موسوم به «فرمان هشدار» برای فرماندهان آمریکایی صادر کرده که به موجب آن این فرماندهان باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای کاهش شمار نیروها در عراق و افغانستان را آغاز کنند.

مقام‌های آمریکایی به سی‌ان‌ان گفته‌اند پنتاگون قصد دارد شمار نیروها در افغانستان را به ۲۵۰۰ نفر و شمار نیروها در عراق را نیز به ۲۵۰۰ نفر کاهش دهد. آمریکا در حال حاضر ۴۵۰۰ نظامی در افغانستان و ۳۰۰۰ نظامی در عراق دارد.

تگ