قوس 02, 1399 16:48 Asia/Kabul
  • انتقاد وزارت داخله افغانستان از دیدار پامپئو و سران طالبان در قطر
    انتقاد وزارت داخله افغانستان از دیدار پامپئو و سران طالبان در قطر

سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان در انتقاد از دیدار وزیر امور خارجه آمریکا با سران طالبان در قطر اظهارداشت که این رفتارها ادعا و اعتماد کذب را در طالبان تقویت می‌کند

به گزارش رادیودری، «طارق آرین» نسبت به دیدار «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با «ملابرادر» معاون سیاسی طالبان در قطر در توئیترش انتقاد کرد.

وی اظهارداشت که چنین رفتارهایی به یک گروه تروریستی ادعا و اعتماد کذب را تقویت می‌کند.

آرین در تویئتر نوشت: باید به ملابرادر فهماند که آتش‌بس کند و از حسن نیت صلح سوء استفاده نشود.

سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان تاکید کرد که اگر حسن نیست درباره صلح نباشد، نیروهای امنیتی افغانستان بساط تروریست‌ها را خواهند چید.

«محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی رهبر طالبان و رئیس دفتر سیاسی این گروه و نیز «مولوی عبدالحکیم» رئیس تیم مذاکراه طالبان و هیئت همراه آنها با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا دیدار کردند.

وی افزود که در این نشست بر اهمیت پایبندی دو طرف به توافقنامه قطر تاکید شد و همچنین درباره خروج سران طالبان از فهرست سیاه سازمان ملل، آزادی زندانیان باقیمانده این گروه و دیگر موضوعات مربوط به مذاکرات بین‌الافغانی گفت‌وگو شد.

«صدیق صدیقی» سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان پیش از این گفته بود: درحالی که طالبان از جنگ دست نمی‌کشد و آتش‌بس را نمی‌پذیرد جامعه جهانی نباید به این گروه امتیاز بدهد.

از سوی دیگر، طالبان همچنین تاکید می‌کند که دولت افغانستان موفقیت روند صلح را به ضرر خود می‌داند و موانعی که پس از امضای توافقنامه قطر در روند صلح ایجاد شده، نتیجه‌ بهانه‌گری‌های کابل است.

کلیدواژه