قوس 03, 1399 13:46 Asia/Kabul
  • دبیرکل ناتو: برای خروج از افغانستان عجله ای نداریم
    دبیرکل ناتو: برای خروج از افغانستان عجله ای نداریم

دبیرکل ناتو با توجه به تصمیم واشنگتن برای کاهش نیروهای آمریکا از افغانستان اعلام کرد که متحدان ناتو عجله ای برای خروج از خاک این کشور ندارند.

به گزارش رادیودری به نقل از وب سایت رسمی ناتو، "ینس استولتنبرگ"، دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در مجمع امنیت بین المللی هالیفاکس در این باره اعلام کرد: موضع ایالات متحده روشن است، آنها قصد دارند حضور خود در افغانستان را از حدود چهار هزار و 500 به حدود دو هزار و 500 نیرو سرباز کاهش دهند.

دبیرکل ناتو ادعا کرد: در صورت تعجیل در خروج ممکن است تمام دستاوردهای خود را از دست بدهیم و این یک پروژه خطرناک است.

استولتبرگ همچنین مدعی شد: ما در افغانستان هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که این کشور دیگر هرگز به پناهگاهی امن برای تروریست های بین المللی تبدیل نخواهد شد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده در هفته های گذشته اعلام کرد که تا پایان دوره ریاست خود نیمی از نظامیان مستقر در افغانستان را از این کشور خارج خواهد کرد.

همچنین «کریستوفر میلر»، مدیر مرکز ملی مبارزه با تروریسم وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که تا اواسط ژانویه  شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان به 2500 نفر کاهش می یابد.

گفتنی است پس از انعقاد توافق با طالبان در ماه فوریه ایالات متحده شمار نیروهای خود را از حدود 13000 نفر به حدود 4500 نفر کاهش داده بود.

کلیدواژه