قوس 04, 1399 13:28 Asia/Kabul

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شعبه افغانستان گفت شعبه‌های دانشگاه‌های ایرانی از جمله پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی، در سال‌های اخیر دانشجویان بسیاری را در افغانستان تربیت کرده اند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، دکتر صادقی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شعبه افغانستان می‌گوید: تاکنون این دانشگاه در حوزه علوم انسانی فعالیت می‌کرد، اما اکنون تصمیم گرفته است وارد حوزه پزشکی و انتقال دانش به افغانستان شود.

وی با اشاره به نشست‌های صورت گرفته با دانشگاه طبی کابل برای همکاری‌های دو جانبه گفت: در گام نخست دویست عنوان کتاب در حوزه پزشکی که در ایران انتشار یافته است به دانشگاه طبی کابل اهدا شد.

رئیس دانشگاه طبی دکتر مومند هم گفت: از دانشگاه آزاد اسلامی ایران درخواست داریم تا در بالا بردن توان علمی دانشجویان و ایجاد رشته‌های مختلف پزشکی این دانشگاه را یاری کند.نوروزی سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل هم گفت: جمهوری اسلامی ایران و افغانستان با توجه به مشترکات تاریخی و فرهنگی زمینه خوبی برای همکاری‌های دانشگاهی دارند و در سال‌های اخیر برخی منابع درسی که در ایران انتشار یافته در اختیار دانشگاه‌های افغانستان قرار گرفته است.

نوروزی گفت: هم اکنون دانشکده ادبیات دانشگاه کابل با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل در حال ساخت است و اتاق ایران شناسی در تعدادی از دانشگاه‌های کابل دایر شده است.

تگ