قوس 05, 1399 15:39 Asia/Kabul
  • قدردانی اشرف غنی از ایران  به خاطر ایجاد کریدور چابهار
    قدردانی اشرف غنی از ایران به خاطر ایجاد کریدور چابهار

رئیس جمهوری افغانستان در جلسه همکاری منطقه‌ای در ژنو ضمن تأکید بر اهمیت موضوع اتصال افغانستان به آب‌های آزاد از نقش ایران در ایجاد کریدور چابهار قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری،  محمد اشرف غنی روز سه شنبه در نشست ژنو در خصوص افغانستان  گفت آسیا در مرحله تبدیل  به  منطقه عملکردی است و به یک اقتصاد قاره ای تجسم یافته است .

وی  افزود با انتقال مرکز ثقل اقتصاد جهان به آسیا، این قاره احتمالاً در گسترش دامنه سرمایه گذاری در زیرساخت ها و از جمله سرمایه گذاری در تمام کشورهای آسیایی نقش مهمی خواهد داشت.

رئیس جمهوری افغانستان  همچنین با  اشاره به ضرورت توافق منطقه ای قوی برای ایجاد صلح پایدار گفت مزایای اجماع بین رهبران منطقه ای ،  فرایند و راهبردی  برای اجماع سیاسی در باره  همکاری و حمایت از صلح و رفاه در افغانستان و یک برنامه سرمایه گذاری برای افزایش ارتباطات منطقه‌ای ایجاد می‌کند.

اشرف  غنی تصریح کرد افغانستان مستقل ، متحد و دموکراتیک برای منطقه و جهان به عنوان مرکز فرهنگ و تمدن اسلامی شکوفاخواهد بود.

نشست کشورهای حامی مالی افغانستان روزهای دوشنبه و سه شنبه با حضور نمایندگانی از ۷۰ کشور جهان و ۳۰ سازمان بین المللی در ژنوبه‌خاطر پاندمی کرونا به صورت مجازی برگزار شد.

تگ