قوس 07, 1399 14:52 Asia/Kabul
  • پاکستان خواستار کاهش فوری خشونت و تأمین آتش‌بس در افغانستان شد
    پاکستان خواستار کاهش فوری خشونت و تأمین آتش‌بس در افغانستان شد

«شاه‌محمود قریشی»، وزیر امور خارجه‌ پاکستان سطح بالای خشونت‌ها در افغانستان را محکوم کرد و خواستار کاهش فوری خشونت و تأمین آتش‌بس در این کشور شد.

به گزارش رادیودری، قریشی این اظهارات را در دیدار با محمدحنیف اتمر، وزیر امور خارجه افغانستان در حاشیه نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی در شهر نیامی، پایتخت نیجریه مطرح کرده است.

وزارت خارجه‌ افغانستان امروز (جمعه، ۷ قوس) در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف در این دیدار در مورد موفقیت روند صلح، برنامه همه‌جانبه برای بازگشت باعزت مهاجران افغان، اتصال منطقه‌ای و رسیدگی به مشکلات تجاری میان دو کشور گفت‌وگو کرده‌اند.

اتمر در این دیدار نقش کشورهای منطقه و همسایه به‌ویژه پاکستان را در موفقیت روند صلح مهم دانست و بر تقویت همکاری‌ها تأکید کرد.

براساس این گزارش، دو طرف تصمیم گرفته‌اند که با درنظرداشتن مکانیسم‌های موجود همکاری دوجانبه و توافقاتی که در جریان سفر عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان به کابل صورت گرفته است، کمیته‌های کاری دو کشور به اقدامات‌شان سرعت بدهند.

عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در ۲۹ عقرب در یک سفر رسمی یک روزه به کابل آمد. عمران خان پس از دیدار با اشرف غنی، با او در یک نشست خبری مشترک حضور یافت.

وی در این نشست خبری گفت که به کابل آمده است تا اطمینان بدهد که دولت او هر آنچه را که در توان داشته باشد، به مردم افغانستان در راستای کاهش خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس کمک خواهد کرد.

تگ