قوس 09, 1399 09:45 Asia/Kabul

عضو هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان اعلام کرد طرفین صرفاً در مورد 21 ماده طرزالعمل مذاکرات به جز مقدمه آن در اصول به توافق رسیدند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، نادر نادری، عضو هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان  با انتشار پیامی در حساب توئيتر خود اعلام کرد: هیئت‌های مذاکره کننده دو طرف صرفاً در مورد 21 ماده طرزالعمل مذاکرات به جز مقدمه آن در اصول به توافق رسیدند.

نادری افزود: اما متن مقدمه این طرزالعمل نیاز به بررسی بیشتری میان هیئت‌ها دارد. لذا در جلسه مشترک در تاریخ 17 نوامبر(27 عقرب) با حضور در کشور میزبان تصمیم بر این شد که طرزالعمل به جلسه عمومی ارائه و تنها بعد از تصویب هر دو هیئت در آن جلسه تایید شود.

وی ادامه داد: هیئت مذاکرات صلح افغانستان موضع رسمی خود را در مورد عناصر مقدمه برای طرف مقابل بیان کرده است.

در همین حال دولت افغانستان می گوید مقدمه کارشیوه مذاکرات صلح نیاز به بحث و بررسی بیشتر دارد.

ناجیه انوری سخنگوی وزارت دولت در امور صلح می گوید در مورد۲۱ماده کارشیوه مذاکرات به استثنای مقدمه در اصول توافق شده است .

از سوی دیگر محمد نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز در حساب توئیتر خود اعلام کرد: همه طرزالعمل مذاکرات بين الافغانی از جمله مقدمه آن به توافق هر دو طرف مذاکرات بین الافغانی به همان تاريخها که ما در توئیت قبلی ذکر کردیم (15 و 17نوامبر)(25 تا 27 عقرب) نهايی و تکمیل شده است.

جزئیات بیشتر در گزارش قریشی از کابل:

 

کلیدواژه