قوس 12, 1399 11:00 Asia/Kabul
  • برگزاری نمایشگاه کتاب ایران و افغانستان در مزار شریف
    برگزاری نمایشگاه کتاب ایران و افغانستان در مزار شریف

معاون مرکز مطالعات فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از برپایی نمایشگاه کتاب ایران و افغانستان درمزار شریف با حضور 30 ناشر ایرانی و 11 ناشر افغانستانی خبر داد.

به گزارش رادیو دری، مجتبی نوروزی، معاون مركز مطالعات فرهنگی بين‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با اعلام خبر برگزاری نمایشگاه کتاب ایران و افغانستان بیان کرد: این نمایشگاه با شعار «امید، شاید در صفحه بعدی باشد، کتاب را نبندیم...» در مزارشریف بر‌ پا شده‌است.

Image Caption

وی با اشاره به مهمانان مراسم افتتاحیه افزود: محمد‌فرهاد عظیمی، والی ولایت بلخ، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف، رئیس دانشگاه بلخ، رئیس اطلاعات و فرهنگ بلخ در آئین افتتاحیه حضور دارند. ٧٠٠٠ عنوان کتاب، از سوی 30 ناشر ایرانی و 11 ناشر افغانستانی در ورزشگاه امام خمینی(ره) عرضه می‌شود. نمایشگاه تا 19 قوس نیز ادامه دارد.

Image Caption

نوروزی گفت: تهمیدات امنیتی برای برگزاری این نمایشگاه 8 روزه پیش‌بینی شده‌ و مراسم افتتاحیه به یاد دانشجویان شهید دانشگاه کابل، دقیقا یک‌ماه بعد از حمله تروریستی داعش به دانشگاه کابل از امروز آغاز می‌شود.

Image Caption

یادآور می‌شود، دوشنبه ۱۲ ماه عقرب، همزمان با برگزاری آئین افتتاح سومین دوره نمایشگاه کتاب جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه کابل، سه عضو داعش با سلاح‌های جنگی وارد دانشگاه شدند و تعدادی از دانشجویان و استادان دانشگاه را به گلوله بستند.  این مهاجمان بعد از حدود ۶ ساعت مقاومت کشته شدند.

سومین نمایشگاه بزرگ کتاب ایران و افغانستان ویژه دانشجویان و دانشگاهیان قرار بود، 12 تا 21 ماه عقرب در دانشگاه کابل در فضایی به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع و با حضور ۴۰ ناشر از افغانستان و ۴۰ ناشر از ایران برگزار شود.

تگ