قوس 14, 1399 16:32 Asia/Kabul
  • نگرانی اشرف غنی از آوارگی هزاران نفر از مردم کشورش بر اثر جنگ 
    نگرانی اشرف غنی از آوارگی هزاران نفر از مردم کشورش بر اثر جنگ 

رئیس جمهوری افغانستان از آواره شدن دهها هزارنفر از مردم کشورش بر اثر جنگ  ابراز نگرانی کرد .

به گزارش خبرنگار رادیو دری ، محمد اشرف غنی روز جمعه  در نشستی که از سوی سازمان ملل از طریق ویدیو کنفرانس در خصوص رسید‌گی به مشکلات اقتصادی  افغانستان  برگزار شده بود  گفت  این عده از مردم   که از خانه و کاشانه خود آواره شد ه اند با کمبودهای زیادی از جمله مواد غذایی  ، دارو ، آب اشامیدنی و پوشاک مواجه هستند .

رییس جمهوری افغانستان افزود ادامه جنگ ، درگیریها و حملات گروههای مخالف مسلح   مشکلات  زیادی  و تاثیرات منفی  به ویژه در عرصه اقتصادی این کشور برجا گذاشته است .

این مقام بلندپایه افغانستان از مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل و کشورها خواست تا عزم خود را  برای کمک رسانی  به مردم  این کشور جزم کنند تا بخشی از مشکلات مردم  افغانستان  رفع شود .

اشرف غنی  همچنین افزایش شمار مبتلایان و فوت ها به ویروس کرونا در افغانستان را از مشکلات دیگر این کشور بر شمرد  و اظهار امیدواری کرد تا هرچه سریعتر این بیماری ریشه کن شود .

 در چهاردهه جنگ در افغانستان که دو دهه ان را به حضور نظامی شکست  خورده امریکا تعلق دارد میلیونها  نفر از مردم این کشور کشته ، زخمی و آواره شد ه اند و  اغلب  زیرساخت های افغانستان نیز تخریب  شده است .

 

تگ