جدی 18, 1399 13:15 Asia/Kabul
  • محکومیت ترور علمای دینی و خبرنگاران توسط طالبان
    محکومیت ترور علمای دینی و خبرنگاران توسط طالبان

سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن کشتارهای هدفمند اخیر در افغانستان مدعی شد که این حملات هدفمند علیه عالمان دینی، چهره‌های سیاسی و خبرنگاران کار مخالفان آمدن صلح و نظامی اسلامی به این کشور است.

به گزارش رادیودری، «ذبیح الله مجاهد»سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که برخی از علمای دین، خبرنگاران و چهره‌های سیاسی مدتی است که در مناطق مختلف افغانستان هدف قرار می‌گیرند.وی افزود: طالبان این کشتارهای هدفمند را محکوم می‌کند و به زیان افغانستان می‌داند.

مجاهد در این بیانیه گفت که بار دیگر به مردم و جهانیان به روشنی می‌گوییم که چنین افرادی در اهداف نظامی طالبان قرار ندارند.

سخنگوی طالبان ادامه داد: تنها افرادی هدف قرار می‌گیرند که فعالیت‌های اطلاعاتی انجام می‌دهند و یا علیه این گروه در حال جنگ هستند.

به گفته سخنگوی طالبان، دولت کابل بدون دلیل حملات اخیر را به این گروه نسبت می‌دهد. چنین حملات را کسانی انجام می‌دهند که با آمدن صلح و نظام اسلامی به افغانستان مخالف هستند و برای ادامه اشغال این کشور تلاش می‌کنند.

طالبان پیش از این نیز، با اشاره به افزایش کشتار هدفمند در افغانستان مدعی شد که این حملات بخشی از تلاش‌های دولت این کشور برای جلوگیری از خروج نیروهای خارجی است.

این گروه تاکید کرده بود که دولت افغانستان برای بقای قدرت از یکسو برای تخریب روند صلح تلاش می‌کند و از سویی نیز ترور در شهرها را افزایش داده است «تا به جهانیان نشان بدهد که وضعیت افغانستان دارد از کنترل خارج می‌شود و نیروهای خارجی نباید براساس برنامه اعلام شده از افغانستان خارج شوند».

کلیدواژه