جدی 20, 1399 18:32 Asia/Kabul
  • برگزاری چهارمین نشست کمیته رهبری شورای عالی مصالحه ملی
    برگزاری چهارمین نشست کمیته رهبری شورای عالی مصالحه ملی

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان اظهارداشت که تیم مذاکره افغانستان از صلاحیت و اختیار کامل در گفت‌وگو و بحث درباره دستورکار مذاکرات صلح با طالبان برخوردار است.

به گزارش رادیو دری، عبدالله عبدالله رئیس شورای مصالحه افغانستان در چهارمین نشست کمیته رهبری این شورا گفت که تیم مذاکره از صلاحیت کامل در مذاکره با طالبان برخوردار است.

شورای عالی مصالحه افغانستان در بیانیه‌ای اظهارداشت که عبدالله همچنین گفته است که تیم مذاکره این کشور، شورای مصالحه را در جریان مذاکرات قرار می‌دهد و در صورت نیاز به مشاوره و تصمیم‌گیری درباره موارد ضروری به کمیته‌ رهبری این شورا مراجعه می‌کند.

بر اساس این بیانیه، دور دوم مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان امروز در دوحه آغاز شده است عبدالله امیدوار است که این مذاکرات طبق زمان‌بندی ادامه یابد.

شورای عالی مصالحه افغانستان خاطرنشان کرد که در چهارمین نشست کمیته رهبری این شورا، رهنمود مذاکرات صلح با گروه طالبان نیز تأیید شده است.

اعضای این کمیته با اشاره به دور دوم مذاکرات صلح در قطر نیز اظهارداشتند که تیم مذاکره افغانستان باید ضمن وحدت و انسجام سیاسی بر حفظ دستاوردهای ملی، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی این کشور تاکید کنند.

در دور نخست این مذاکرات که حدود سه ماه زمان برد، تیم مذاکره افغانستان و طالبان درباره شیوه مذاکرات به توافق رسیدند.

همچنین تیم‌های مذاکره کننده پس از این توافق، برای مشاوره بیشتر برای سه هفته مذاکرات را متوقف کردند و سرانجام از امروز دور دوم آن آغاز شده است.

کلیدواژه