جدی 24, 1399 15:32 Asia/Kabul
  • هشدار مجلس افغانستان درخصوص یکسان‌سازی حقوق کارکنان دولت
    هشدار مجلس افغانستان درخصوص یکسان‌سازی حقوق کارکنان دولت

رئیس مجلس افغانستان یکسان‌سازی حقوق کارکنان دولت را «خط سرخ» خانه ملت خواند که تا دولت به آن توجه نکند، سند بودجه سال ۱۴۰۰ تصویب نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری ، میر رحمان رحمانی،  روز چهارشنبه در نشست عمومی مجلس افغانستان گفت که یکسان‌سازی تنها با حذف کُدهای 21 تا 25 بودجه دولت تنظیم خواهد شد.

رئیس مجلس افغانستان از فرستادن سند دوم بودجه سال مالی 1400 به مجلس نیز خبر داد و افزود که در جلسه کمیته‌ی رؤسا که امروز برگزار می‌شود در مورد ارائه آن در مجلس عمومی بحث می‌شود.

قبل از این، مصوبه بودجه ملی افغانستان براساس هفده اشکال گرفته شده مجلس در آن رد و جهت آوردن اصلاحات دوباره به دولت فرستاده شده بود.

رحمانی تاکید کرد که در تصویب بودجه سال آینده هیچ‌گونه فشار و تهدیدی را در نظر نخواهد گرفت و تا متوازن شدن بودجه و یکسان شدن حقوق آن را تصویب نمی کند.

در همین حال، محمد رحیم علی‌یار، نماینده بامیان و سید احمد سیلاب، نماینده قندهار در مجلس افغانستان گفتند، "وزارت اقتصاد با اندک تعدیلات سند بودجه را به مجلس فرستاده که جزئی‌ترین مشکلات شهروندان را حل نمی‌کند و از یکسان‌سازی حقوق هن در آن خبری نیست".

کلیدواژه