جدی 25, 1399 13:24 Asia/Kabul
  • هشدار طالبان به آمریکا در مورد نقض توافقنامه قطر
    هشدار طالبان به آمریکا در مورد نقض توافقنامه قطر

طالبان اعلام کرد که اگر آمریکا با ادامه حملات هوایی از توافقنامه قطر سرپیچی کند، واکنش آنها را در پی خواهد داشت.

به گزارش رادیودری، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان درباره حملات هوایی آمریکا به این گروه گفت: «ما برای آنها روشن کردیم و هنوز هم می‌گوییم که اگر عملیات آن‌ها با نقض عمدی توافقنامه ادامه یابد، مجبور به واکنش خواهیم شد و این یک عمل تحریک‌آمیز است».

از زمان امضای توافقنامه صلح بین آمریکا و طالبان در حوت سال گذشته، این گروه بارها آمریکا را به نقض توافقنامه متهم کرده است اما فرماندهی نیروهای آمریکایی تاکید دارد که حملات هوایی علیه طالبان مطابق با توافقنامه و برای دفاع از نیروهای افغان صورت گرفته است.

مجاهد ادامه داد: «توافقنامه دوحه یک توافق منطقی برای حل جنگ است، این توافقنامه باید اجرا شود. دولت بعدی آمریکا نیز باید آن را اجرا کند و جنگ باید پایان یابد؛ در هر صورت ما متعهد هستیم و از طرف ما مشکلی وجود ندارد».

وی با تاکید بر نظارت طالبان بر اجرای این توافقنامه گفت: ما به نظارت بر اجرای این توافقنامه ادامه خواهیم داد، تلاش ما اجرای کامل این توافقنامه خواهد بود؛ این توافق هم به نفع آمریکا و هم به نفع مردم افغانستان است.

سخنگوی طالبان با ابراز امیدواری برای تعهد دولت جدید آمریکا به توافقنامه قطر نیز تصریح کرد: این خواست مردم آمریکا است و متعلق به یک تیم انتخاباتی نیست زیرا کسانی که با ما بحث و گفت‌وگو کرده و به توافق رسیده‌اند، استراتژیست‌های آمریکایی و اعضای نهادهای مهم آمریکا بودند.

کلیدواژه